Týždenník občanov okresu Stropkov a okolia - ESpektrum

ZMOS zriadil on-line službu „Pomocná ruka“     

Bratislava – 1. marca 2022 – Združenie miest a obcí Slovenska dnes zriadilo on-line službu „Pomocná ruka“. Táto služba mnohým pomohla počas prvého obdobia koronakrízy a veríme, že bude rovnako užitočná aj v tomto období.  

Ide o virtuálny priestor na web stránke Združenia miest a obcí Slovenska, kde je možné publikovať zo samospráv konkrétnu prosbu o konkrétnu pomoc pre humanitárnu pomoc samosprávam. Tento virtuálny priestor bude verejne prístupný s tým, že ak niekto nesúhlasí so zverejním svojej ponuky, alebo dopytu na web stránke, v tom prípade sa informácie verejne nezobrazia, avšak zamestnanci kancelárie s nimi budú disponovať tak, aby nezverejnenú ponuku mohli spárovať s požiadavkou, prípadne verejne neprístupnej požiadavke dohľady potrebnú ponúkanú pomoc.

Táto nová služba nadväzuje na doterajšie aktivity, či už spracovaný Systém pomoci – Logistický model komunál, ale aj na priebežne aktualizovaný súpis akútnej potreby, dokumenty ako vzory uznesení zastupiteľstiev a tiež včera zriadený Transparentný účet. Kancelária Združenia miest a obcí Slovenska pravidelne komunikuje so samosprávami, prevádzkuje špeciálnu emailovú adresu ukrajina@zmos.sk a tiež podporuje výmenu skúseností s riešením akútnych problémov s humanitárnou pomocou pre mestá a obce.

Michal Kaliňák, ústredný riaditeľ Kancelárie ZMOS

Facebook
Twitter
Email

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Print
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter