Týždenník občanov okresu Stropkov a okolia - ESpektrum
Vyhľadať
Close this search box.

ZMOS s partnermi spustil registračný systém na ubytovanie migrantov      

Ilustračné foto

Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) s Asociáciou hotelov a reštaurácií Slovenska a s technologickými partnermi pripravujú registračný systém určený výlučne pre registráciu ubytovania migrantov. Cieľom je zaviesť centrály a efektívny logistický systém ubytovania, trasovať umiestnenia, umocniť bezpečnosť, ochranu zdravia, a tiež pomôcť s využitím potenciálu hotelov a penziónov. 

Spojíme nevyhnutnosť s potrebou

Systém bude fungovať tak, že v prvom rade sa zaregistruje ubytovacie zariadenie. To vyplní formulár, vytvorí sa mu účet v Bookio a MAPPA. Následne sa tomuto ubytovaciemu zariadeniu pošle email s prístupom a návodom. Dobrovoľník vykliká filter s pravidlami, počet osôb. Uvidí zoznam podľa konfigurácie a uvidí všetky možné ubytovacie zariadenia z ktorých si vyberie. Zapíše všetky osoby (meno, priezvisko, telefón, email hlavnej osoby plus miesto na poznámku v ktorej sa môžu napísať choroby, lieky a mená ostatných osôb). Recepcia ubytovacieho zariadenia potvrdí príchod na mieste, môže v systéme evidovať kartu a dopíše do systému mená ostatných hostí, narodenie, štátnu príslušnosť, číslo dokladu. Po uvoľnení izby sa automaticky v reálnom čase uvoľní kapacita v systéme pre daný počet osôb a izbu. Všetci, ktorí budú pracovať so systémom sa prihlasujú cez meno a heslo v internetovom prehliadači s príslušnými rolami, kde nemôžu zasahovať do inej role.

Tak zároveň systém vnútorne garantuje ochranu spracovaných informácií. Sme presvedčení, že týmto systémom dokážeme pomôcť s ubytovávaním migrantov, zvýšením bezpečia, ochranou zdravia, eliminovaním rizík v súvislosti s obchodovaním s ľuďmi, a pritom dokážeme pomôcť hotelom a penziónom, ktoré majú od nástupu koronakrízy vážne existenčné problémy. Systémom Booking dokážeme spojiť nevyhnutnosť, s efektivitou a potrebou. Je verejne prístupný na web stránke Združenia miest a obcí Slovenska. „Veríme že táto pomoc výrazne skráti čakanie vyčerpaných utečencov za hranicou a zjednoduší život všetkým zúčastneným, ktorí im pomáhajú nájsť bezpečné útočisko,“ hovorí Matúš Paška, konateľ rezervačného systému Bookio. „Na systéme pracuje tím už niekoľko dní počas dní aj v noci, pretože si uvedomujeme jeho dôležitosť v tejto situácií,“ dodáva koordinátor projektu Lukáš Bednár. Systém je momentálne už v testovacom režime, cez víkend budeme ladiť posledné detaily a v pondelok bude zaradený do ostrej prevádzky. Systém bude prístupný na web stránke Združenia miest a obcí Slovenska.

Podobný systém sa osvedčil

Združenie miest a obcí Slovenska počas celoplošného testovania zabezpečovalo pre samosprávy platformu Bookio a aplikáciu MOMKy na dlani, ktoré za 6 týždňov prevádzky využilo 3, 2 milióna ľudí. Očakávame, že aj týmto systémom dokážeme rovnako užitočne pomôcť v tomto náročnom období. Združenie miest a obcí Slovenska aktuálne finišuje s ohlásením DIGITÁLNEHO REŠTARTU, ktorý bude užitočnou pomôckou na využívanie technológií pre zvyšovanie komfortu obyvateľov aj samospráv. Aj táto služba realizovaná s partnermi dokazuje, že spájanie síl pre užitočné služby má pridanú hodnotu pre samosprávy aj ich obyvateľov.  

Táto služba nadväzujú na doterajšie aktivity, či už spracovaný Systém pomoci – Logistický model komunál, ale aj na priebežne aktualizovaný súpis akútnej potreby, dokumenty ako vzory uznesení zastupiteľstiev, tiež zriadený Transparentný účet a on-line systém „Pomocná ruka“. Kancelária Združenia miest a obcí Slovenska pravidelne komunikuje so samosprávami, prevádzkuje špeciálnu emailovú adresu ukrajina@zmos.sk a tiež podporuje výmenu skúseností s riešením akútnych problémov s humanitárnou pomocou pre mestá a obce.

Michal Kaliňák, ústredný riaditeľ Kancelárie ZMOS

Ilustračné foto: piqsels.com

Facebook
Twitter
Email

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Print
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter