Na slovíčko s Michalom Sivákom, ktorý je pedagógom v relácii Tumenca khere – S vami doma z dielne RTVS

Dobrou správou je, že RTVS dbá v čase pandémie, kedy sú školy pre všetky deti zavreté, aj na vzdelávanie rómskych detí. Nedávno spustila vysielanie televíznej relácie Tumenca khere – S vami doma, ktorá je určená pre všetky deti, predovšetkým však deti z rómskych komunít. Prvá časť bola odvysielaná 23. apríla. Pripravených je desať ďalších vydaní, ktoré budú vysielané do konca júna vždy na Dvojke v čase od 15:00 hod. Nahliadnuť budeme môcť aj do jednej rómskej domácnosti z Košíc.

Ste veľmi ambiciózny a cieľavedomý, zdá sa, že sa Vám darí – je to Váš dar, výchova alebo tvrdá práca?
Človeku sa začne dariť len vtedy, ak do každej jednej činnosti, práce dá svoje srdce. Je to určite ovplyvnené aj výchovou mojich rodičov, ktorý ma vychovávali dobre. Podmienky u nás boli vždy náročné, no kompromis pre mňa vždy existoval a dokonca aj priestor ako sa realizovať. Veď oni sú tí, ktorí mi držali a držia prsty vo všetkom, aj keď s niektorými mojimi činnosťami nesúhlasia, pretože sa o mňa boja. No musím podotknúť, že za mnou stojí tvrdá práca, ktorá ma posunula tam kde som dnes. Je dôležitá, pretože každý jeden z nás si musí prejsť schodíky tvrdej práce. Nedá sa preskakovať z prvého schodíka na ten posledný schodík úspešnosti. Ďakujem Bohu za každú príležitosť a možnosť sa nejako profesionalizovať.

Nedávno ste tiež ohlásili nové zamestnanie. Nedávno ste sa stali asistentom poslankyne NR SR. Ako sa Vám to podarilo?

Práca asistenta poslanca NR SR je pre mňa niečo nové. Nečakal by som, že práve ja sa ním stanem. Oslovila ma pani poslankyňa NR SR Mgr. Jarmila Vaňová, dlhoročná pedagogička, sociálna a terénna pracovníčka, skúsená novinárka a taktiež aj zakladateľka rómskych médií na Slovensku. Pani Jarmilu Vaňovú poznám dlhé roky, poznám jej prácu a ešte ako študent som sa o jej aktivity zaujímal a snažil som sa jej byť nápomocný. Svoje vzdelanie plánujem využívať aj v tejto činnosti. Kompetencie ktoré som nadobudol mi uľahčia prácu asistenta.

Nasledujúci obsah je sprístupnený len prihláseným návštevníkom.

Prihlásiť saRegistrovať