Šach

1 1
Majstrovstvá Slovenska žiackych družstiev v šachu

CZŠ sv. Petra a Pavla STROPKOV – VICEMAJSTER SLOVENSKA!

V športovej hale Mier v Bardejove sa v stredu 7.2.2024 uskutočnili Majstrovstvá Slovenska štvorčlenných družstiev študentov a žiakov v zrýchlenom šachu. V troch samostatných kategóriách súťažil rekordný počet 96 družstiev a 384 mladých šachistov z celého Slovenska tempom hry 10 minút na partiu s bonusom 5 sekúnd na ťah švajčiarskym systémom na 7 kôl.

Náš región veľmi úspešne reprezentovali starší žiaci CZŠ sv. Petra a Pavla Stropkov Tobiáš Vateha, Matuš Marko Ivančo, Martin Tirko a Eva Polačková, ktorí obsadili 2.miesto a stali sa vicemajstrami Slovenska! V turnaji 5 zápasov vyhrali a 2 remizovali, pričom ako jediní porazili majstrov Slovenska z Bardejova. Ďalší naši zástupcovia ZŠ Konštantínova Stropkov obsadila 20.miesto, ZŠ Kračúnovce 35.miesto a CZŠ sv. Juraja Svidník 43.miesto. V individuálnom hodnotení obsadil Martin Tirko 1.miesto na 2.šachovnici a David Demjan 2.miesto na 1.šachovnici.

CZŠ sv. Juraja SVIDNÍK 4.MIESTO

V kategórii šachistov 1.stupňa základných škôl dosiahli výborné 4.miesto mladší žiaci CZŠ sv. Juraja Svidník Filip Hanik, Tomáš Majda, Katarína Majdová a Mia Božiková. Družstvo vyhralo 4 zápasy, remizovalo so strieborným a bronzovým medailistom a prehralo iba s majstrami Slovenska z Lendaku. Od zisku medaily ich delil minimálny rozdiel. V individuálnom hodnotení obsadil Tomáš Majda 1.miesto na 2. šachovnici a Mia Božiková 3.miesto na 4.šachovnici.

Šachový klub Stropkov+Svidník blahoželá úspešným reprezentantom!

Šachový klub funguje hlavne z dobrovoľných príspevkov, z ktorých financujeme majstrovské súťaže družstiev a jednotlivcov. Finančne nás môžete podporiť na klubovom transparentnom účte: SK72 0200 0000 0000 1533 5612 alebo darovaním 2 percent z dane. Potrebné dáta nájdete na https://www.stropkov-svidnik.chess.sk/index.php?q=percenta