Týždenník občanov okresu Stropkov a okolia - ESpektrum

Ofenzívna šou kapitána Stropkova F. Vargu sa zastavila na bilancii 4 + 2

MŠK Tesla Stropkov demontoval hostí zo Spišského Podhradia za 47 minút. Zvyšok na 9:0 pridal v závere stretnutia. Hrdinom domácich bol kapitán Frederik Varga, ktorý sa gólovo presadil štyrikrát a na dva presné zásahy prihral.

Hráčom Stropkova vstup do jarnej časti výsledkovo nevyšiel. V dohrávke z jesene podľahli zhodne 0:1 Spišskej Novej Vsi, aj Popradu a v Snine prehrali 0:3. Proti Spišskému Podhradiu však boli zverenci trénera Ľubomíra Reitera papierovým favoritom. „Keď trikrát po sebe prehráš a k tomu ešte ani neskóruješ, nálada nie je nikdy najlepšia. Na druhej strane sme si dnes inú alternatívu, ako víťazstvo, nepripúšťali. O to viac bolo dôležité, že sme to potvrdili na trávniku,“ zdôraznil kapitán MŠK Tesla Stropkov Frederik Varga.

Stropkovčanom vyšiel vstup do stretnutia ako z diamantovej knihy futbalu. Ešte neubehla ani prvá minúta a domáci viedli 1:0. Oravec ešte parádnym zákrokom Voituka vychytal, ale proti Vargovej dorážke nárok nemal. V 4. min. zakončoval najskôr Varga v malom vápne bruchom, brankár Spišského Podhradia loptu neudržal a kapitán Tesly pridal druhý presný zásah. „V kabíne sme si povedali, že čím skôr skórujeme, o to ľahšie sa nám bude hrať. Do zápasu sme vstúpili zodpovedne, koncentrovane a najmä s nasadením. Pravdou tiež je, že šťastie, ktoré nám chýbalo v predchádzajúcich stretnutiach, sa teraz priklonilo na našu stranu, lebo do čoho sme kopli, sme aj premenili,“ reagoval F. Varga.

Najlepší strelec Stropkova bol pri chuti naďalej. V 14. min. uzavrel hetrik a v 33. min. pridal štvrtý gólový zápis do štatistík. V ďalšom priebehu ponúkol ešte dve asistencie a bezpochyby sa stal mužom zápasu. „Štyri góly som už dal, ale určite nie tak rýchlo. Hoci budem musieť zaplatiť v kabíne do kasy, som rád, že mi to vyšlo (úsmev). Ak beriem do úvahy aj pohárový zápas s Púchovom, neskóroval som v jari v štyroch stretnutiach, preto som to potreboval zlomiť, preto sme potrebovali túto sériu zlomiť ako mužstvo a z tohto uhla pohľadu má toto víťazstvo pre nás pridanú hodnotu,“ pripomenul F. Varga.

Spišské Podhradie vstúpilo do jarnej časti domácou remízou v dohrávke s Raslavicami a víťazstvom 5:3 nad Kalšou. V Stropkove však hostia v defenzíve vyhoreli. Domáci dávali góly z vyložených pozícií, v ktorých sa brankár súpera na svojich spoluhráčov spoľahnúť nemohol. Napr. pri piatom góle si Polaščík zasekol dvoch obrancov, zakončil do žrde a ešte nikým neatakovaný mal dostatok priestoru, aj času zložiť reparát. Za stavu 7:0 sa v dvoch tutovkách ocitli Skala s Jurčišinom, ale Dlugoš si poctivými zákrokmi udržal čisté konto. Keď v závere pridali po góle Maročan Benouachkou s Rusom Somovom, fanúšikovia tlačili hráčov do „desiatky“, no tá nakoniec odolala. „Dúfam, že na tento zápas nadviažeme, že budeme hrať s rovnakým nasadením a nabehneme na víťaznú vlnu. Najbližšie sa predstavíme v Giraltovciach a určite budeme chcieť vyhrať aj tam,“ zdôraznil F. Varga.

Imrich Makó

MŠK Tesla Stropkov – MŠK Spišské Podhradie 9:0 (6:0)

Góly: 1., 4., 14. a 33. Varga. 43. Polaščík, 44. a 47. Voituk, 86. Benouachkou, 90. Somov.

ŽK: 8. Ivljanin, 45. Petrišin, 63. Voituk, 75. Bochin, 77. Slobodník – 36. Skala, 80. Varga.

Zostava Stropkov: Dlugoš – Polaščík (46. Bochin), Ivljanin (46. Benouachkou), Špak, Varga, Keresteš, Zápotocký (57. Slobodník), Voituk, Somov, Matkobiš, Petrišin.

Zostava Spišské Podhradie: Oravec – Martoňák, Vitkaj (46. Kacvinský), Lukčo, Ďurák (26. Varga), Komara (81. Cmorej), Eliaš, Vakulinskyi, Skala, Cehuľa, Jurčišin.

Facebook
Twitter
Email

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Print
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter