Týždenník občanov okresu Stropkov a okolia - ESpektrum
Vyhľadať
Close this search box.

Do mestskej knižnice pribudne nová odborná literatúra

V roku 2021 bola Mestskej knižnici v Stropkove v projekte Kniha, najlepší priateľ človeka, poskytnutá finančná dotácia z Fondu na podporu umenia vo výške 3 334 eur. FPU financoval projekt sumou 3 000 eur, mesto dofinancovalo projekt sumou 334 eur. Podľa výzvy FPU bola dotácia orientovaná na nákup prevažne odbornej literatúry z oblasti umenia, kultúry a spoločenských vied. Spolu sa nakúpilo 290 titulov.

Fond knižnice sa tak obohatí o nové tituly slovenských aj zahraničných autorov rôznych žánrov. Pribudnú knihy z oblasti divadelného, tanečného, hudobného aj výtvarného umenia, počítačových hier, remesiel, dizajnu a kultúry. Zo spoločenských vied sa fond obohatí knihami z pedagogiky, psychológie, ekonomiky, sociológie, etnológie, práva a iných oblastí.

Knihy sú určené pre dospelých aj detských čitateľov. Pri výbere publikácií sa zohľadňovala široká škála používateľov knižnice a ich potreby od najmenších detí po odbornú aj laickú verejnosť. Preto sa vyberala odborná, náučno-populárna literatúra, beletria a knihy pre deti a mládež, ktorú by používateľ využil nielen pri štúdiu na vysokej, či strednej škole, ale aby informácie z kníh  mohol využívať v bežnom živote. S finančnou podporou FPU sa v rámci náučnej aj krásnej literatúry pre deti, mládež a dospelých zakúpili aj edukačné publikácie na zvýšenie povedomia o ochrane životného prostredia. Nová literatúra bude prístupná na vypožičanie od januára 2022.

OŠK MsÚ

 
Facebook
Twitter
Email

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Print
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter