Týždenník občanov okresu Stropkov a okolia - ESpektrum

Vonkajšie športoviská sú už otvorené pre športovcov aj širokú verejnosť

Od piatku minulého týždňa sa pre športovú obec, ale aj širokú verejnosť otvárajú vonkajšie športoviská. Vyplýva to z Usmernenia  k Opatreniu ÚVZ SR č. OLP/3461/2020 vo veci prevádzky vonkajších športovísk pre bezkontaktný šport. O jeho podrobnostiach informoval dnes na tlačovej konferencii štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre šport Ivan Husár.  ​

Dokument podpísaný hlavným hygienikom SR Jánom Mikasom upravuje podmienky pre vonkajšie športové aktivity vykonávané organizovaným spôsobom pod vedením športového odborníka​.
Usmernenie vypracované rezortom školstva je reakciou na postupné uvoľňovanie opatrení v 1. fáze tohto procesu, v ďalšej etape uvoľňovania sa ministerstvo bude usilovať o postupné otváranie aj krytých športovísk.
V súvislosti s otvorením vonkajších športovísk vyzval Ivan Husár všetkých športovcov, trénerov, rodičov, ale aj prevádzkovateľov ihrísk, aby zodpovedne dodržiavali pokyny uvedené v usmernení. „Vieme, že potrvá, kým sa športovci dostanú zase do formy, ale tento rok nepôjde o rekordy, dôležité je zvládnuť túto krízu čo najlepšie,“ povedal štátny tajomník.

-ts-

Facebook
Twitter
Email

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Print
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter