Týždenník občanov okresu Stropkov a okolia - ESpektrum
Vyhľadať
Close this search box.

Vonkajšie športoviská sú už otvorené pre športovcov aj širokú verejnosť

Od piatku minulého týždňa sa pre športovú obec, ale aj širokú verejnosť otvárajú vonkajšie športoviská. Vyplýva to z Usmernenia  k Opatreniu ÚVZ SR č. OLP/3461/2020 vo veci prevádzky vonkajších športovísk pre bezkontaktný šport. O jeho podrobnostiach informoval dnes na tlačovej konferencii štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre šport Ivan Husár.  ​

Dokument podpísaný hlavným hygienikom SR Jánom Mikasom upravuje podmienky pre vonkajšie športové aktivity vykonávané organizovaným spôsobom pod vedením športového odborníka​.
Usmernenie vypracované rezortom školstva je reakciou na postupné uvoľňovanie opatrení v 1. fáze tohto procesu, v ďalšej etape uvoľňovania sa ministerstvo bude usilovať o postupné otváranie aj krytých športovísk.
V súvislosti s otvorením vonkajších športovísk vyzval Ivan Husár všetkých športovcov, trénerov, rodičov, ale aj prevádzkovateľov ihrísk, aby zodpovedne dodržiavali pokyny uvedené v usmernení. „Vieme, že potrvá, kým sa športovci dostanú zase do formy, ale tento rok nepôjde o rekordy, dôležité je zvládnuť túto krízu čo najlepšie,“ povedal štátny tajomník.

-ts-

Facebook
Twitter
Email

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Print
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter