Vášnivý cyklista Martin Ždiňak, ktorý má v nohách niekoľko tisíc kilometrov, pozýva cyklonadšencov na Východ Road Ligu – seriál cyklistických pretekov pre amatérov v mestách východného Slovenska

Martin Ždiňak vedie reštauráciu, je tiež poslancom MsZ vo Svidníku. Vo svojom voľnom čase sa najradšej venuje cyklistike. Za tento rok odjazdil od marca dobrých 7 500 km. Predstavme si, že sadneme na bicykel vo Svidníku a odjazdíme takéto množstvo kilometrov. Kam by sme sa až dostali?

„Kedysi som hrával futbal, ale po zranení som sa nevedel začleniť a dostať späť do športu. Mal som dvakrát operované koleno. Vytiahol som z pivnice bicykel a zistil som, že to kolenám prospieva a regeneruje. Takto to všetko pred asi 12 rokmi začalo. Nejaké 20 – 30 kilometrové krátke okruhy a pomaly. Pokračovalo to kúpou nového bicykla, neskôr ešte lepšieho a drahšieho. Postupne som sa tomu začal venovať naplno,“ zaspomínal na svoje začiatky.

Okrem cestného bicykla má rád aj ten horský a sem tam zájde aj na turistiku. V zime preferuje plávanie, bežky a lyže, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou prípravy na cyklistickú sezónu. Robí to s radosťou, baví ho to. Rád sa tiež venuje rodine a svojim deťom.

Nasledujúci obsah je sprístupnený len prihláseným návštevníkom.

Prihlásiť saRegistrovať