Týždenník občanov okresu Stropkov a okolia - ESpektrum

Tréneri sa zhodli: Spišská Nová Ves vyhrala v Stropkove zaslúžene

FK Spišská Nová Ves potvrdila pozíciu jesenného lídra, keď v dohrávke 14. kola zdolala MŠK Tesla Stropkov na jeho pôde najtesnejším výsledkom 1:0. Hrdinom hostí sa stal po rohovom kope Patrik Korba.

V prvom polčase si obidvaja súperi pozorne strážili defenzívne priestory, preto diváci veľa vzruchu v pokutových územiach nevideli. Napriek tomu sa v 14. min. musel pri krížnej strele Slebodníka predviesť Dlugoš a o necelé dve minúty hlavičkoval po centri Baranyiho vedľa brány Attah.

Dlugoš podržal svoj tím aj v 28. min., kedy vytiahol strelu Šomšáka. Domáci reagovali v 31. min. sériou rýchlych prihrávok, po ktorých sa pred Gaborčíkom ocitol Ivljanin, no z uhla zakončil len do brankára Spišiakov.

Jediný gól stretnutia padol v 40. min. po rohovom kope, ktorý si v pokutovom území našiel Korba a nekompromisne skóroval.

V druhom polčase dráma postupne gradovala aj vďaka tomu, že v 51. min. po Janečkovom sklepnutí napálil Zekucia po rýchlej kontre loptu do Bochina a priamy kop Slebodníka skončil v 62. min. na žrdi.

V 64. min. sa nakopnutá lopta dostala ku Slobodníkovi, ale jeho strele zo 17 m chýbala razancia. O štyri minúty nestopol krížny pas vo vlastnom pokutovom území Korba. V tom momente sa pred Gaborčíkom ocitol Nguyen, no svoj nájazd z ľavej strany zakončil slabučkou strelou, ktorá brankárovi hostí nemohla narobiť problémy.

S pribúdajúcimi minútami sa domáci snažili presadiť vysokými loptami. Obrana Spišskej Novej Vsi však fungovala spoľahlivo a pokiaľ prileteli centre do malého vápna, dominoval v ňom Gaborčík.

Poslednú iskierku nádeje mohol pre Teslu vykresať v 90. min. Nguyen, ktorého šikovnú strelu k žrdi gólman hostí skvelým zákrokom vyrazil na roh.

Stropkovčania nemajú za sebou ideálnu prípravu, pretože zdravotné patálie hráčov výrazne ovplyvnili tréningový proces a dokonca i na zápas niektorí nastúpili so sebazaprením. Tréner Ľubomír Reiter sa však na to vyhovárať nechcel, spomenul to až pri doplňujúcej novinárskej otázke. V tomto kontexte platí, že Spišská Nová Ves bola na treťoligové pomery súperom najvyššieho rangu a jej hráči kvalitu na papieri potvrdili aj na ihrisku. „Bol to prvý zápas jarnej časti na náročnom teréne, ktorý bol pre obidvoch rovnaký, no trošku na ňom viazla kombinácia. Musím však férovo priznať, že súper bol o niečo lepší, vyzretejší, silnejší na lopte a vypracoval si aj viac príležitostí, preto vyhral zaslúžene. Naopak my sme si v prvom polčase vypracovali jednu čistú šancu a v druhom dve pološance. Keď sa nedostaneme do šestnástky, keď nebudeme futbalovo aktívnejší po zemi a po stranách, tak takto doma vyhrať nemôžeme. Prehra ma mrzí, ale musíme sa z nej poučiť a pracovať na tom, aby to bolo v ďalších stretnutiach lepšie“  hodnotil tréner MŠK Tesla Stropkov Ľubomír Reiter.

Spišská Nová Ves pred začiatkom druhej polovice sezóny na svojej facebookovej stránke potvrdila, že sa ide futbalovo popasovať o II. ligu. Hostia dirigovaný Marekom Janečkom hrajú organizovane a trpezlivo, čo platilo aj v Stropkove. Keď bol v 83. min. vylúčený Christian Attah Junior, domáci sa snažili svoje úsilie vygradovať, no s výnimkou jednej strely Dávida Viet Nguyen Hiena sa do žiadnej ďalšej príležitosti nedostali. Obrana hostí, ktorá uskákala a ustrážila v ťažkých chlapských súbojoch Frederika Vargu, si zaslúži rešpekt. „Toto víťazstvo si veľmi ceníme, lebo v Stropkove sa body nikdy nezískavali jednoducho. Myslím si, že sme podali dobrý tímový výkon a vyhrali sme zaslúžene. Mrzia ma zranenia na obidvoch stranách, ale je to šport, futbal… Pri nakopávaných a centrovaných loptách sme vedeli, že pre Stropkov je rozdielovým hráčom Frederik Varga, preto sme sa na tieto situácie pripravovali. Keď takýto vysoký hráč dostane loptu, bráni sa veľmi ťažko. Aj z toho dôvodu chcem celé mužstvo pochváliť za zodpovedný prístup a koncentráciu do posledného hvizdu rozhodcu,“ uviedol tréner FK Spišská Nová Ves Branislav Ondáš.