Týždenník občanov okresu Stropkov a okolia - ESpektrum
Vyhľadať
Close this search box.

Róbert Pich pôsobí v prvoligovom poľskom tíme

„Stratili sme dosť bodov, chceme sa prebojovať vyššie“

Jeho materským klubom je MŠK Tesla Stropkov. V súčasnosti svoj talent ukazuje v prvoligovom poľskom tíme Slask Wroclaw, kde má zmluvu do leta 2022. Netají sa však tým, že ak by dostal zaujímavejšiu ponuku niekde v zahraničí, rád by skúsil niečo nové. Futbalista pochádzajúci zo Svidníka, Róbert Pich, nám prezradil aj to, koho považujete za najlepšieho trénera vo svojej kariére.

„DOKÁZALI SME VYHRAŤ NAOZAJ S KAŽDÝM“

Náš rozhovor začal zaspomínaním si na futbalové začiatky. „V mládežníckych kategóriách sme mali viacero úspechov, na ktoré som hrdý. Reprezentoval som klub MŠK Tesla Stropkov. O to viac ma to teší, keďže sme v tom čase vytvorili silné mužstvo, ktoré dokázalo konkurovať najlepším na Slovensku. Náš ročník postúpil do prvej dorasteneckej ligy, kde sme vedeli vyhrať naozaj s každým. Postupne nás začali presúvať k mužom a preto sa nikdy nedozvieme, na akom mieste by sme skončili. No som si istý, že by to bola horná polovica,“ priblížil.

SLASK WROCLAW SA CHCE PREBOJOVAŤ NA HORNÉ PRIEČKY

Podľa R. Picha sa prvá polovica sezóny v jeho súčasnom tíme niesla úspešne. „Myslím, že to môžem povedať aj o sebe, pretože som strelil päť gólov, skončili sme na štvrtom mieste,“ objasnil a dodal, že v novom roku sa im nedarí tak, ako by si predstavovali. Sú na siedmom mieste. „Aj keď sú rozostupy veľmi minimálne, stratili sme dosť bodov a teraz sa chceme prebojovať naspäť na horné priečky.“

KTORÁ SEZÓNA BOLA NAJHORŠIA?

Ako najlepšiu sezónu hodnotí tú v rokoch 2011/2012, kedy pôsobil v MŠK Žilina. „Vyhrali sme ligu i domáci pohár. Ak si dobre spomínam, v tej sezóne som strelil desať gólov,“ prezradil. Naopak, za tú najneúspešnejšiu považuje sezónu spred dvoch rokoch, keď so Slaskom Wroclaw museli bojovať o záchranu v prvej lige. To sa im, našťastie, podarilo.

„NAJVIAC MI CHÝBAJÚ FANÚŠIKOVIA“

Koronavírus ovplyvnil aj futbalový život. Robovi chýbajú na tribúnach fanúšikovia. Ako priznal, tento fakt ovplyvňuje aj samotné zápasy. „Fanúšikovia v Poľsku dokážu vytvoriť veľmi horúcu atmosféru a tá dodá každému zápasu väčší náboj. Inak tu ale trénujeme bez akýchkoľvek obmedzení. Na začiatku roka nás otestovali a to je všetko.“

NAJLEPŠÍM TRÉNEROM BOL ADRIÁN GULA

Zaujímalo nás aj to, kto bol podľa futbalistu doteraz najlepším trénerom. „Pre mňa to je Adrián Gula, ktorého som mal v Žiline. S takým profíkom a pracovitým trénerom, ktorý mal tie najväčšie ambície, som sa inde nestretol. Je toho veľa, čo by som mohol vyzdvihnúť, tento tréner vedel dostať z každého hráča to najlepšie. Nešlo len o tréning, ktorý mal vždy vymyslený tak, aby to hráčov bavilo a pritom šli na maximum svojich síl. Veľký dôraz kládol aj na mentálnu prípravu tímu a životosprávu. Každý tréning bol natočený na video a tak sme sami videli, čo robíme dobre a čo je potrebné zlepšiť,“ vysvetlil.

REPREZENTÁCIA JE STÁLE MOTIVÁCIOU

Za svoj najväčší úspech považuje to, že so žilinským tímom vyhrali ligu i pohár. No taktiež nomináciu za reprezentáciu Slovenska, za ktorú, žiaľ, ešte v zápase nenastúpil. „Reprezentácia je pre mňa stále motiváciou. Dúfam, že sa mi tam ešte podarí dostať, aj keď si myslím, že sa tam nepozerá vždy na aktuálnu formu, ale niekedy prevládajú aj iné kritéria,“ netajil.

-red-

Facebook
Twitter
Email

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Print
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter