Podujatie KST Slávia Stropkov „Hrady Východu – Čičva“ znova úspešné s hojnou účasťou

Jedným z obľúbených júlových podujatí v kalendári turistov KST Slávia Stropkov je turistický pochod „Hrady východy“. Turisti si tentokrát na mušku vzali hrad Čičva. Svoju túru začali v obci Benkovce. Po zelenej značke cez lúku a les doslova hľadali značený turistický chodník. Trasa to bola síce veľmi pekná, no značenie bolo neprehľadné a miestami mätúce. Zopárkrát sa preto výletníci ocitli v húštine, kriakoch a malinčí. To však nepokazilo turistom radosť, pretože počasie bolo nádherné a hrad Čičva na dosah.

Miernym stúpaním sa dostali na vrch Inovec (322 m n. m.) odkiaľ to bolo nejakých 35 minút na hrad Čičva, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou, zapísanou v Ústrednom zozname pamiatkového fondu SR. Hradný kopec, ktorý je unikátnou pravekou a protohistorickou archeologickou lokalitou vranovského okresu, tvoril už oddávna dôležitý strategický bod súčasného zemplínskeho regiónu.

Z hradného kopca turisti pokračovali do obce Sedliská a potom cez Vyšný Kažimír do strediska Lysá Horá, kde si na svoje prišli hlavne deti. Čakalo ich tam občerstvenie a radosť mali určite aj plavci. Kto mal chuť, mohol si zaplávať alebo sa aspoň osviežiť v chladnej vode. To bol záver tohto celodenného výletu za poznávaním krás východného Slovenska.

Bodkou na záver bol chutný obed v Motoreste Breznica a dažďové kvapky v meste Stropkov.

-re-

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zdieľať

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on skype
Skype
Share on print
Print
Share on email
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter