Týždenník občanov okresu Stropkov a okolia - ESpektrum

Pandémia prekazila aj oslavy storočnice stropkovského futbalu

kvetinová výzdoba k príležitosti storočnice fubalu v Stropkove

Pri vstupe do mesta Stropkov pri autobusovej stanici pribudla nová zelená dekorácia. Ide o veľkú futbalovú loptu a kvetinovú stovku. Čo symbolizuje?

Našim cieľom bolo oživiť priestranstvo pri autobusovej stanici. Ide o nový dekoračný prvok, spolu s erbom mesta. Dá sa povedať, že motív futbalovej lopty súvisí so storočnicou futbalu, ale takisto sme chceli aj takýmto spôsobom pripomenúť, že Stropkov je popri svojej histórii známe aj ako mesto futbalu,“ vysvetlil riaditeľ mestského podniku Služba D. Lukáč.

Jednou z priorít vedenia mesta je rekonštrukcia stropkovských športovísk. Na futbalovom štadióne bol odstránený havarijný stav strechy tribúny, postupne sa rekonštruovali šatne, kancelárske priestory i priestory na regeneráciu. Hlavná hracia plocha je vybavená moderným plnoautomatickým zavlažovacím systémom. Aj v spolupráci so SFZ sa podarila rekonštrukcia exteriéru tribúny, osadené boli nové sedačky, zrekonštruované sú schodiská a spevnené plochy na tribúne…

Ďalšiu etapu rekonštrukcie futbalovej tribúny sme začali ešte pred pandémiou. Je už úspešne ukončená a týkala sa predovšetkým mládežníckych šatní kategórií U17a U19,“ priblížil prezident MŠK Tesla Stropkov O. Brendza a dodal, že klubový život sa zastavil tak, ako všade inde. „Tréningový proces bol vo všetkých kategóriách zastavený od polovice marca. S takouto situáciou sme sa ešte nestretli a začínať budeme v podstate od nuly. Verím, že po pominutí obmedzení nabehneme opäť do tréningového procesu i samotných súťaží,“ dodal.

V rámci 1. fázy uvoľnenia opatrení v čase koronakrízy na vonkajších športoviskách sa osobne stretli predstavitelia SFZ a Úradu verejného zdravotníctva SR, aby poskytli usmernenie činnosti klubov v súlade s hygienickými štandardmi, vyplývajúcimi z momentálnej situácie.

Jednou z podmienok pre vonkajšie športové aktivity vykonávané organizovaným spôsobom pod vedením športového odborníka, o ktorých informoval SFZ je, že tréning musí prebiehať na vonkajšom športovisku bez prítomnosti verejnosti, rodičov, či iných osôb, pričom skupina futbalistov aktívne zapojených do tréningového procesu na jednom športovisku v rovnakom čase nesmie presiahnuť 5 osôb. Kedy sa začne trénovať u nás je zatiaľ otázne.

Všetko závisí od rozhodnutia riadiacich orgánov, teda SFZ, resp. VsFZ. Čakáme na relevantnú informáciu, čo sa týka nového súťažného ročníka, keďže je známe, že všetky regionálne a oblastné súťaže boli anulované. Aj začiatok prípravy pred novým ročníkom je priamo závislý od rozhodnutia zväzu. Tréningový proces by mal v rámci jednotlivých kategórií oficiálne začať v júni, niektoré formy prípravy začnú do konca mája,“ uviedol O. Brendza.

Futbal sa u nás v Stropkove teší veľkej obľube a popularite. V našom meste má veľmi dlhú históriu i tradíciu. Pre tento rok boli naplánované oslavy a podujatia pri príležitostí stého výročia futbalu v Stropkove. Aj tie však ovplyvnila pandémia.

Áno ovplyvnila, mali sme v pláne pripomenúť si toto významné výročie. Bohužiaľ, oslavy storočnice, ale rovnako aj iných kultúrno-spoločenských podujatí v tomto roku nebude možné organizovať. Sto rokov futbalu v meste si však pripomenieme počas nadchádzajúcej sezóny aspoň symbolicky,“ uzavrel O. Brendza.

-af-

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Print
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter