Týždenník občanov okresu Stropkov a okolia - ESpektrum

Najlepším jazdcom 6. kola Cyklistickej ligy Stropkov sa stal S. Džavoronok

Cyklistická liga Stropkov usporiadala 7. júla 2020 už 6. kolo prokonti ligy, ktoré sa opäť tešilo rekordnej účasti – až 13 borcov. Pozvanie prijal aj primátor mesta O. Brendza, ktorý toto 6. kolo absolvoval ako čestný hosť.

Od štartu sa držali všecti pretekári pokope. Za Tisincom nastúpil Jancura, no jeho náskok hneď stiahla skupina. Po jeho nástupe sa snažilo utrhnúť viacero pretekárov vrátané Džavoronka, ktorý v tomto 6. kole predviedol najviac nástupov.

Na rázcestí SP/SK skúsil opäť nástup Ždiňak, ktorý skupine odskočil na 50m a svoj náskok si pomaličky začal zvyšovať, keďže skupina sa vo Svidníku roztrhla a začalo sa taktizovať, čo Ždiňakovi hralo do karát.

Prenasledovala ho skupina v zložení Cimbala, Mitter, Džavoronok, Jancura. Za nimi za tvorili skupiny ďalších jazdcov, ktorí naďalej bojovali, aby prvú skupinu dobehli. Ždiňak svoj sólo únik dotiahol na horskú prémiu a valil to rovno do cieľa, čo sa mu aj úspešne podarilo a stal sa víťazom šiesteho kola.

Na Šemetkovskom kopci v prvej skupine neudržal tempo Džavoronok, ktorému po štyroch nástupoch chýbali sily, resp. si vypýtali svoju daň. Mitter do kopcov dával pocítiť svoju silu a pred cieľovou rovinkou prišli všetci traja pretekári Jancura, Cimbala, Mitter. Trošku začali taktizovať čo využil Džavoronok, ktorý skupinu 500m pred cieľom dohnal, no na špurt mu sily stačili len na Mittera. Čo sa týka najbojovnejšieho jazdca 6. kola kola, bolo to ťažké určiť, pretože viacero borcov podalo skvelý výkon. Po dlhom uvažovaní bol tento titul pridelený Džavoronkovi vzhľadom na jeho nástupy a snahu dotiahnúť Ždiňaka. Ostatní borci prišli po jednom alebo po 2 do cieľa a rozstupy boli konkurencie schopné, aj keď chýbalo veľa borcov, ktorí vedia ligu poriadne okoreniť. Chceme sa poďakovať všetkým za skvelú účasť!

Výsledky 6. kola

1. Martin Ždinak 5b

2. Martin Jancura 4b

3. Milo Cimbala 3b
4. Stano Džavoronok 2b
5. Ľuboš Mitter 1b
6. Ján Slivka
7. Martin Slivka
8. Jozef Homza
9. Jozef Bedruň
10. Marcel Slivka
11. Marek Kosť
12. Pavol Pavelko
13. Miro Polivka

HP – Martin Ždiňak 1b

NJ – Stanislav Džavoronok

Celkové poradie:

1. Martin Ždiňak 22b

2. Ľuboš Mitter 15b

3. Milo Cimbala 12b
4. Tomáš Burcák 10b
5. Marek Bochmač 8b
6. Jozef Čan 6b
7. Imrich Krestianko 6b
8. Stanislav Džavoronok 5b
9. Martin Jancura 4b
10. Miro Polivka 3b
11. Jozef Homza 1b
12. Marcel Slivka 1b

O cylistickej lige Stropkov…

Cyklistickú ligu Stropkov založil minulý rok Martin Jancura,ako spoluzakladateľ mu pomáhal Stanislav Džavoronok, keďže M. Jancura sa nachádzal v zahraničí. 

„Pomáhal mi šíriť túto myšlienku ďalej. Mojim cieľom je, aby som prispel k rozvoju cestnej cyklistiky v našom regióne, keďže som videl jazdiť cyklistov po jednom alebo po dvoch. Keď prídu na pretek, nevedia jazdiť, pretože s takým tempom a rôznymi situáciami nemajú skúsenosti. Preto som vymyslel takýto simulovaný pretek od značky SP po značku SP, kde sa ide ako na preteku – nástupy a pokusy o únik, špurty na horskú prémiu a na záver špurt na tabulu SP,“ priblížil vznik tejto ligy M. Jancura a dodal:

„Keďže je veľa výkonnostných kategórii, snažil som sa trať spraviť prevažne po rovine, aby sa vedeli udržať aj menej výkonnostný cyklisti a motivovalo ich to zlepšovať sa. Naša liga sa jazdí každý utorok o 17:00 hod., aby si každý našiel po práci čas a dal si poriadne do tela. Aj v tomto prípade platí, že málo je niekedy viac. Ako viete každý sa na preteku snaží podať čo najlepší výkon a takýto hodinový pretek dokáže dať cyklistovi viac ako keby šiel 3 krát dlhšiu trasu pri priemernej rýchlosti 20km/h.“

Bodovaných je prvých 5 miest. Prvý berie päť bodov a každý ďalší v poradí o bod menej plus horská prémia je za jeden bod. Je to simulovaný pretek a každý preteká bez nároku na odmenu. Odmenou sú akurát body, ktoré každý cyklista získa a kvalitný tréning.

„Každé kolo vyhodnocujeme aj najbojovnejšieho jazdca ligy. Ten sa určuje podľa výkonu aký podá na lige napr. urobil najviac nástupov alebo odtiahol najväčšiu časť trate,“ uzavrel M. Jancura.

-re-

Facebook
Twitter
Email

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Print
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter