Najlepším jazdcom 6. kola Cyklistickej ligy Stropkov sa stal S. Džavoronok

Cyklistická liga Stropkov usporiadala 7. júla 2020 už 6. kolo prokonti ligy, ktoré sa opäť tešilo rekordnej účasti – až 13 borcov. Pozvanie prijal aj primátor mesta O. Brendza, ktorý toto 6. kolo absolvoval ako čestný hosť.

Od štartu sa držali všecti pretekári pokope. Za Tisincom nastúpil Jancura, no jeho náskok hneď stiahla skupina. Po jeho nástupe sa snažilo utrhnúť viacero pretekárov vrátané Džavoronka, ktorý v tomto 6. kole predviedol najviac nástupov.

Na rázcestí SP/SK skúsil opäť nástup Ždiňak, ktorý skupine odskočil na 50m a svoj náskok si pomaličky začal zvyšovať, keďže skupina sa vo Svidníku roztrhla a začalo sa taktizovať, čo Ždiňakovi hralo do karát.

Prenasledovala ho skupina v zložení Cimbala, Mitter, Džavoronok, Jancura. Za nimi za tvorili skupiny ďalších jazdcov, ktorí naďalej bojovali, aby prvú skupinu dobehli. Ždiňak svoj sólo únik dotiahol na horskú prémiu a valil to rovno do cieľa, čo sa mu aj úspešne podarilo a stal sa víťazom šiesteho kola.

Na Šemetkovskom kopci v prvej skupine neudržal tempo Džavoronok, ktorému po štyroch nástupoch chýbali sily, resp. si vypýtali svoju daň. Mitter do kopcov dával pocítiť svoju silu a pred cieľovou rovinkou prišli všetci traja pretekári Jancura, Cimbala, Mitter. Trošku začali taktizovať čo využil Džavoronok, ktorý skupinu 500m pred cieľom dohnal, no na špurt mu sily stačili len na Mittera. Čo sa týka najbojovnejšieho jazdca 6. kola kola, bolo to ťažké určiť, pretože viacero borcov podalo skvelý výkon. Po dlhom uvažovaní bol tento titul pridelený Džavoronkovi vzhľadom na jeho nástupy a snahu dotiahnúť Ždiňaka. Ostatní borci prišli po jednom alebo po 2 do cieľa a rozstupy boli konkurencie schopné, aj keď chýbalo veľa borcov, ktorí vedia ligu poriadne okoreniť. Chceme sa poďakovať všetkým za skvelú účasť!

Nasledujúci obsah je sprístupnený len prihláseným návštevníkom.

Prihlásiť saRegistrovať