Týždenník občanov okresu Stropkov a okolia - ESpektrum

MŠK Tesla Stropkov a FK Tisinec podporili futbal v Keni

Aj napriek tomu, že súčasná doba neprináša športu veľa potešenia, predsa len nachádzame v tomto období zopár pozitív. Jedným z nich je určite projekt, do ktorého sa zapojil Tomáš Jacečko, ktorý ako dobrovoľník – športový tréner so špecializáciou na futbal pôsobí momentálne v africkej Keni. Súčasťou tejto misie sú aj dva kluby z nášho okresu.

MŠK Tesla Stropkov a FK Ondava Tisinec prispeli každý jednou sadou dresov a materiálnymi pomôckami a podporili tak zmysel samotného projektu. Veci, ktoré sú pre nás samozrejmosťou, rozhodne samozrejmým v danej oblasti nie je. Tomáš Jacečko sa venuje v tréningovom procese družstvu mužov a kategórii U15 v africkom meste Nairobi. Väčšina hráčov je pri futbalových zápoleniach bosých a preto odovzdanie dresov pri premiérových zápasoch klubu z Kene bolo sviatkom.

Sme radi, že sme dokázali aj my svojou troškou vyvolať radosť u ľudí žijúcich v neľahkých podmienkach. Pevne veríme, že sa s Tomášom stretneme na rôznych diskusiách, do ktorých sa zapoja aj naši mladí hráči. –

-mšk-

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Print
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter