Týždenník občanov okresu Stropkov a okolia - ESpektrum
Vyhľadať
Close this search box.

Majstrovstvá Slovenska v boxe priniesli stropkovskému klubu už tretí titul majstra

box1

V neďalekom Vranove nad Topľou sa minulý víkend 30. apríla  a 1. mája uskutočnil boxersky sviatok. Tohtoročné majstrovstvá sa konali za účasti takmer 200 súťažiacich z klubov celého  Slovenska.Z nášho Športového klubu boxu Stropkov toto vrcholné podujatie reprezentovali traja z pôvodne piatich, ktorí  sa  prebojovali  na  majstrovstvá, no  jeden  náš  borec  mal  úraz a druhý pre nedisciplinovanosť v  tréningovom procese nedostal pozvánku.

box3

Ako  prvá  sa  v  ringu predstavila Lilka  Kuncová  vo váhe  do  35 kg  proti Karolíne  Zubkovej  z  Dubnice nad Váhom. Chýbalo veľmi málo a  naša odchovankyňa by bojovala  o titul  majsterky SR. Nakoniec si po  tesnej prehre na body z majstrovstiev odniesla bronzovú  medailu, čo je aj tak obrovský úspech.Ako  druhý  sa  vo  finále  predstavil  Somo  Durkáč vo  váhe  do  42 kg  proti  boxerovi z  klubu RCB  Malacky. Po  veľmi  dobrom výkone, ktorý  podal  Samo  a  tesnučkej  bodovej prehre 120-112, ho potešila pekná strieborná  medaila a druhá priečka. Ako posledný reprezentant ŠKB Stropkov sa vo váhovej kategórii do 54 kg do ringu postavil náš dvojnásobný  majster  Slovenska  Lukáš Cina.Pri  obhajobe  titulu  si vo  finálovom zápase Lukáš  jednoznačne poradil so súperom BC Hlohovec Marekom  Mikulom.

V bodovom zisku 110-32 tak obhájil svoj  už  tretí  titul  majstra  Slovenska ako aj svoj reprezentačný dres.Sme veľmi radi, že  sa  nám  takto  darí a môžeme reprezentovať naše úsilie a náš malý klub na rôznych pästiarskych podujatiach. Ako tréner som hrdý na svojich zverencov, že nepoľavujú a snažia sa napredovať. Rovnako ma teší aj záujem zo strany rodičov, ktorí svoje deti v tomto neľahkom olympijskom  športe podporujú. Sme vďační všetkým našim priaznivcom za podporu a ochotu pomôcť, preto sa chcem za seba a v mene mojich zverencov poďakovať našim sponzorom, p. J. Novickému, p. Fiľarskému, p. L. Staškovi, za  občerstvenie pekárni  Bokša R. Malačinovi  a  za  pitný  režim M. Pecuchovi. 

P. Šimko, tréner ŠKB

Facebook
Twitter
Email

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Print
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter