Týždenník občanov okresu Stropkov a okolia - ESpektrum
Vyhľadať
Close this search box.

KST Slávia Stropkov: Turisti nesedia doma

turisti

Členovia Klubu slovenských turistov Slávia Stropkov si v rámci plnenia 100 jarných kilometrov naplánovali turistický pochod , ktorý začínal v obci Vapeník. Pokračoval  na Filipovské sedlo a potom po hranici s Poľskom cez Mazgalicu na Stavok. Tu sme si urobili väčšiu prestávku na oddych a občerstvenie.

Stavok /752m.n.m/ je najvyššie položené miesto v regióne a prechádza tu medzinárodná turistická trasa E3. V minulosti tu stala aj rozhľadňa, ale ta sa zrútila a dnes je tam iba jej torzo. Poliaci toto miesto poznajú pod názvom Baranie. Urobili tam pekné táborisko s drevenou útulňou. Po celej trase sme nestretli žiadneho turistu, ale  tu bolo plno poľských návštevníkov. Spolu sme si vytvorili príjemnú atmosféru, porozprávali sa a nechýbalo ani spoločné foto. Popriali sme si ešte pekný zvyšok dňa a pokračovali ďalej.

tura

Odbočili sme na modrú turistickú značku /predtým zelená/, ktorá nás priviedla na Skalné a potom cez Pamírky do Nižnej Písanej. Tu už nás čakalo auto a Šimon, ktorému ďakujem , že si našiel čas a ochotne nám robil dopravcu. Celá túra merala okolo 21 km a možno ju nazvať, ako stredne náročnú. Počasie bolo priam ideálne s peknými výhľadmi na krajinu a do okolitých dolín.  Aj keď boli úseky, kde bolo „panebože“ zvládli sme to bez problémov a tešíme sa na ďalšie spoločné akcie na ktoré pozývame aj vás. Najbližšie sa stretneme 21.5.2022 na trase Kalinov – Driečna a potom 29.5.2022 ideme na Kremenec z Novej Sedlice. Všetky akcie sú oznámené na nástenke  KST Slávia Stropkov.

Ján Vereščák                                                                                                                                                              

Facebook
Twitter
Email

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Print
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter