Týždenník občanov okresu Stropkov a okolia - ESpektrum
Vyhľadať
Close this search box.

I. Okresné kolo v šachu základných škôl

Ilustračný obrázok k šachu

Prvé kolo Majstrovstiev okresu Stropkov v šachu jednotlivcov a 4-členných družstiev sa podarilo úspešne realizovať v online priestore. Turnaj sa uskutočnil za účasti 18 hráčov zo 4 škôl nášho okresu. Hralo sa s tempom 2×10 minút + 3s za každý ťah. Každý z favoritov na víťazstvo zaváhal, ale najmenej chýb urobil Radko Vojček (ZŠ Konštantínova) a so šiestimi bodmi sa stal celkovým víťazom prvého kola. Na druhej priečke skončil David Demjan (ZŠ Konštantínova) a na treťom mieste sa umiestnila Eva Polačková (CZŠ sv.Petra a Pavla). Obaja si vybojovali 5 bodov. Medzi chlapcami do 11 rokov zvíťazil Martin Tirko (4 body), ktorý ako jediný hráč porazil víťaza turnaja, ale nevyšiel mu záver.

Medzi dievčatami si pripísala prvenstvo Evka Polačková. V kategórii družstiev zvíťazila CZŠ sv.Petra ŠACH a Pavla pred ZŠ Konštantínovou a ZŠ s MŠ Havaj. Samozrejme radi privítame ďalších účastníkov na druhom kole. Informácie o termíne budú v týždenníku Stropkovské Spektrum, na základných školách a na webovej stránke šachového klubu. Na našej stránke (www.stropkov-svidnik.chess.sk) nájdete aj inštrukcie ako sa zaregistrovať a prihlásiť do turnaja. Po ukončení série turnajov bude vyhodnotenie seriálu majstrovstiev aj s ocenením najlepších žiakov.

Započítané budú 4 najlepšie výsledky z 6-7 turnajov. Po zlepšení situácie s COVID-19 sa samozrejme opäť stretneme naživo v spoločenskej sále kultúrneho strediska Stropkov. Najbližšie akcie: 17.11. Šach spája, bleskový on-line turnaj 2x5min.+3s Kompletné výsledky a kalendár súťaží nájdete na stránke www.stropkov-svidnik.chess.sk a takisto na našej facebookovej stránke Šachový klub Stropkov+Svidník.

-ep-

Facebook
Twitter
Email

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Print
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter