Týždenník občanov okresu Stropkov a okolia - ESpektrum

Dárius Magdziak dvojnásobný stolnotenisový majster pre rok 2017

Prestávku v stolnotenisových súťažiach využil Ondavský oblastný
stolnotenisový zväz vo Svidníku na usporiadanie Majstrovstiev mužov okresov
Svidník a Stropkov v stolnom tenise. 08. 01. 2017 v telocvični Spojenej
školy vo Svidníku sa predstavilo celkovo 39 hráčov. Najväčšie
zastúpenie bolo už tradične z ŠŠK Centrál Svidník 16 hráčov, JMC
Lužany pri Topli 10, STMK Stropkov 8, Radoma 2, Brusnica 2 a Svidnička
1 hráč.

V dvojhre bolo vytvorených 10 skupín. Z každej skupiny postupovali
prví dvaja hráči do druhého stupňa, ktorý sa hral vyraďovacím systémom.
V hornom pavúku sa do semifinále dostal Dárius Magdziak a Michal Kmiť.
V dolnom pavúku zase štvrtoligisti, ktorí sa do semifinále dostali cez
druholigistov, Patrik Stadtherr a Ľuboš Mitter. Obidva semifinálové zápasy
sa vyznačovali veľkým nasadením a bojovnosťou všetkých štyroch hráčov.
Nakoniec sa do finále dostal Magdziak po výhre 3:0 a Stadtherr po výhre 3:0.
Vyvrcholením Majstrovstiev bol finálový zápas. Obidvaja aktéri predvádzali
veľmi peknú hru, z ktorej sa napokon tešil Darius Magdziak a po víťazstve
3:0 si vybojoval titul v mužskej kategórii.
Vo štvorhre sa do semifinále prebojovali traja zástupcovia z ŠŠK Centrál
Svidník, jeden pár bol z ŠŠK Centrál Svidník a JMC Lužany. Prvá
finálová dvojica vzišla zo súboja Kosár, Kosár proti Vodila, Kmiť
s výsledkom 0:3. V druhom semifinále sa predstavili Močilenko, Magdziak
proti Kurečko, Ščur s výsledkom 3:0. V dramatickom finále, s množstvom
pekných útočných ale i obranných úderov sa lepšie darilo Magdziakovi
s Močilenkom, ktorí zvíťazili 3:1 a obhájili minuloročné prvenstvo.
V kategórii nad 50 rokov sa do finále prebojoval Sabol, ktorý zdolal
v semifinále Soľanku 3:0. Druhým finalistom sa stal Stolárik, ktorý
prešiel cez Kosára po výsledku 3:1. Vo finálovom zápase si titul Majster
nad 50 rokov vybojoval Ján Stolárik víťazstvom 3:0. Vo všetkých
kategóriách boli hráči na prvých štyroch miestach odmenení diplomami a
pohármi.
OOSTZ vo Svidníku zhodnotil tieto Majstrovstvá ako vydarené s dobrou
organizáciou, za čo patrí poďakovanie Stanovi Dubcovi za žrebovanie a
spracovanie údajov, ŠŠK Centrál Svidník, Spojenej škole, Mirovi Sabolovi,
nemenovanému darcovi, firme Roko (Koreň, Eliaš), Mariánovi Gdovinovi, STO
JMC Lužany a všetkým, ktorí sa akoukoľvek činnosťou podieľali na
organizovaní týchto Majstrovstiev.
Predseda OOSTZ Svidník
Miroslav Kurečko

Výsledky:

Hlavná súťaž

1. Dárius Magdziak ŠŠK Centrál Svidník
2. Patrik Stadtherr ŠŠK Centrál Svidník
3. – 4. Michal Kmiť ŠŠK Centrál Svidník
Ľuboš Mitter STMK Stropkov
5. – 8. Ján Kosár ŠŠK Centrá Svidník
Miroslav Cigán JMC Lužany pri Topli
Martin Močilenko ŠŠK Centrál Svidník
Ján Stolárik JMC Lužany pri Topli
9.-16. Miroslav Kurečko ŠŠK Centrál Svidník
Michal Antoš JMC Lužany pri Topli
Kevin Kurej ŠŠK Centrál Svidník
Ľuboš Kosár JMC Lužany pri Topli
Jakub Vodila ŠŠK Centrál Svidník
Jozef Fiľarsky STMK Stropkov
Miron Soľanka STO Svidnička
Marián Gdovin JMC Lužany pri Topli,
17.-20. Jozef Bedruň STMK Stropkov
Miroslav Sabol JMC Lužany pri Topli
Kristián Cigán JMC Lužany pri Topli
Jozef Štefanišin STO Brusnica
21.-30. Bohuš Bedruň STMK Stropkov
Michal Malina STMK Stropkov
Filip Baláž STMK Stropkov
Martin Michalko JMC Lužany pri Topli
Michal Kosť ŠŠK Centrál Svidník
Ľubomír Antoš STO Brusnica
Peter Štefanco ŠŠK Centrál Svidník
Martin Ščur ŠŠK Centrál Svidník
Vladimír Vasilenko ŠŠK Centrál Svidník
Tomáš Soľanka ŠŠK Centrál Svidník
31.-39. Ľubo Pavlišin STO Radoma
Milan Petrík ŠŠK Centrál Svidník
Matej Mikuš ŠŠK Centrál Svidník,
Milan Hrušč STO Radoma
Milan Gdovin JMC Lužany pri Topli
Ján Bunda STMK Stropkov
Marián Martinec ŠŠK Centrál Svidník
Marián Bujdoš STMK Stropkov
Michalko Maroš JMC Lužany pri Topli

Nad 50 rokov

1. Ján Stolárik JMC Lužany pri Topli
2. Miroslav Sabol JMC Lužany pri Topli
3.-4. Ján Kosár ŠŠK Centrál Svidník
Miron Soľanka STO Svidnička
5.-8. Miroslav Cigán JMC Lužany pri Topli
Jozef Bedruň STMK Stropkov
Michal Malina STMK Stropkov
Michal Kosť ŠŠK Centrál Svidník
9.-16. Vladimír Vasilenko ŠŠK Centrál Svidník
Peter Štefanco ŠŠK Centrá Svidník
Miroslav Kurečko ŠŠK Centrál Svidník
Milan Petrík ŠŠK Centrál Svidník
Ľubo Pavlišin STO Radoma
Marián Bujdoš STMK Stropkov
Ľubomír Antoš STO Brusnica
Marián Martinec ŠŠK Centrál Svidník

Štvorhra

1. Darius Magdziak, Martin Močilenko ŠŠK Centrál Svidník
2. Michal Kmiť, Jakub Vodila ŠŠK Centrál Svidník
3.-4. Miroslav Kurečko, Martin Ščur ŠŠK Centrál Svidník
Ľuboš Kosár, Ján Kosár JMC Lužany pri Topli, ŠŠK Centrál Svidník
5.-8. Miroslav Cigán, Ján Stolárik JMC Lužany pri Topli
Patrik Stadtherr, Kurej Kevin ŠŠK Centrál Svidník
Ľubomír Antoš, Michal Antoš STO Brusnica, JMC Lužany pri Topli,
Peter Štefanco, Michal Malina ŠŠK Centrál Svidník, STMK Stropkov
9.-16. Marián Gdovin Sabol Miroslav JMC Lužany pri Topli
Ľubo Pavlišin, Milan Hrušč STO Radoma
Vladimír Vasilenko, Miron Soľanka ŠŠK Centrál Svidník, STO Svidnička
Milan Gdovin, Kristián Cigán JMC Lužany pri Topli
Ľuboš Mitter, Jozef Fiľarsky STMK Stropkov
Milan Petrík, Michal Kosť ŠŠK Centrál Svidník
Bohuš Bedruň, Jozef Bedruň STMK Stropkov
Marián Bujdoš, Jozef Štefanišin STMK Stropkov, STO Brusnica
17.-20. Ján Bunda, Filip Baláž STMK Stropkov
Matej Mikuš, Tomáš Soľanka ŠŠK Centrál Svidník,
Maroš Michalko, Martin Michalko JMC Lužany pri Topli
Facebook
Twitter
Email

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Print
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter