Týždenník občanov okresu Stropkov a okolia - ESpektrum

Kandidáti na primátora mesta Stropkov sú traja, na poslancov viac ako päťdesiat

voľby

Komunálne voľby a voľby do orgánov samosprávnych krajov (VÚC) sú v roku 2022 po prvýkrát spojené a uskutočnia sa už 29. októbra. Voliči teda nebudú musieť chodiť k volebným urnám dvakrát. Voliť si už čoskoro budeme županov, primátorov, starostov a poslancov. To, že sa zároveň uskutoční aj referendum, v ktorom sa rozhodne okrem iného aj o demisii vlády SR, je len málo pravdepodobné.

Zapisovateľ mestskej volebnej komisie Marián Vašš uviedol, že na post primátora kandidujú v Stropkove traja uchádzači. Súčasný primátor Ondrej Brendza kandiduje ako nezávislý kandidát. Manažér Zigmund Doboš kandiduje za Kresťanskú úniu. Koalícia Smer SD a Republika podporuje poslanca Národnej rady SR Eduarda Kočiša.

„Na 18 poslaneckých kresiel Mestského zastupiteľstva v Stropkove kandiduje 54 občanov mesta, z toho je 19 nezávislých a 35 straníckych kandidátov,“ priblížil M. Vašš.

Poslancom zastupiteľstva PSK sa chce stať spolu až 508 kandidátov

O post poslanca zastupiteľstva Prešovského samosprávneho kraja (PSK) sa zaujíma 508 kandidátov. Z uvedeného počtu je 111 nezávislých, ostatní kandidujú za politické subjekty.

Najviac uchádzačov o poslanecký post je vo volebnom obvode 7 – okres Prešov, kde sa o poslanecký post uchádza 105 kandidátov.

Vo volebnom obvode 11 – okres Stropkov, kde si volíme 2 poslancov, kandiduje 8 politických kandidátov a 1 nezávislý.  Zapisovateľka Volebnej komisie PSK M. Lukačíková zdôraznila, že registráciu musí ešte odobriť krajská volebná komisia. Uzávierka pre podávanie kandidátnych listín do volieb bola v utorok 30. augusta.

Spojené samosprávne voľby do orgánov miest a obcí a orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia v sobotu 29. októbra. Pripomíname tiež, že volič môže v spojených regionálnych voľbách voliť len v obci svojho trvalého pobytu. Volebná kampaň sa skončí 48 hodín pred dňom konania volieb.

-fec-

Ilustračné foto: topky.sk

Facebook
Twitter
Email

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Print
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter