Týždenník občanov okresu Stropkov a okolia - ESpektrum

Lyžiarsky výcvik žiakov Základnej školy na Hrnčiarskej ulici

Prvý februárový týždeň sa žiaci Základnej školy na Hrnčiarskej ulici v Stropkove zúčastnili lyžiarskeho výcviku v neďalekom lyžiarskom stredisku Ski Medvedie, ktoré svojou polohou ponúka výborné podmienky pre rozvoj lyžiarskych zručnosti.

Žiaci tak využili jedinečnú možnosť naučiť sa lyžovať a získať prvé lyžiarske skúsenosti na svahu. Napriek tomu, že zúčastnení žiaci boli prvýkrát na lyžiach, je obrovským úspechom, že sa všetci naučili lyžovať. O pestrú a chutnú stravu pre našich žiakov sa staral milý personál v Penzióne Medveď. Žiaci si odniesli mnoho krásnych a neopakovateľných zážitkov, na ktoré budú ešte veľmi dlho spomínať.

Počas lyžiarskeho výcviku žiakov navštívili pán primátor mesta Stropkov JUDr. Ondrej Brendza a vedúci odboru školstva a kultúry Mgr. Tibor Kubička, ktorí žiakov povzbudili a potešili sladkou pochúťkou.
Veľké poďakovanie patrí pani riaditeľke Ing. Daniele Vatraľovej za celú organizáciu, záverečné vyhodnotenie a ocenenie žiakov medailami za úspešné absolvovanie lyžiarskeho výcviku. Úprimná vďaka patrí aj pedagógom: Mgr. Kamilovi Korekáčovi, Mgr. Dávidovi Petríkovi, Mgr. Erike Kobákovej, Mgr. Jarmile Fedoríkovej a zdravotníčke Mgr. Márii Bujdošovej, za ich úsilie, odhodlanosť, trpezlivosť a pomoc pri práci so žiakmi na svahu.

Pre veľké nadšenie a záujem zo strany žiakov veríme, že sa lyžiarsky výcvik na našej škole bude pravidelne realizovať aj v budúcnosti. Pretože aktívny pohyb žiakov je pre nás veľmi dôležitý. Zdravá pohybová aktivita v prírode pozitívne posilňuje a upevňuje nielen fyzické, ale i duševne zdravie našich žiakov.

Mgr. Erika Kobáková

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Print
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter