Letná škola pri ZŠ Mlynská Stropkov prínosom pre žiakov

Prázdniny – najkrajšie slovo v slovníku žiakov a učiteľov. Krásne dni plné slnka, hier, zábavy a oddychu sa snažia deti využiť naplno. Deti spolu s rodičmi cestujú na dovolenky, k starým rodičom, priateľom alebo využívajú možnosť pobytov v letných denných táboroch a letných školách.

Termín zrealizovaného cyklu: 10. – 14. 8. 2020.

Časový harmonogram: pondelok – piatok 8:00 – 16:00.

Vyhodnotenie: Letnú školu, realizovanú v uvedenom termíne vyhodnocujeme ako prínosnú pre žiakov, ktorí sa jej zúčastnili. Zamerali sme sa na výučbu niektorých predmetov hravou formou, na netradičné aktivity, samozrejme ich zadania a samotná realizácia prebehli v areáli školy. Aktivity zahŕňali tvorivosť a iniciatívnosť , čitateľskú, matematickú, informačnú a prírodovednú gramotnosť. Výchovno – vzdelávacia činnosť bola prispôsobená veku a potrebám žiakov. Pod vedením skúsených pedagógov deti navštevovali školskú knižnicu, kde čítali rôzne rozprávky. Široká škála hier a kreatívnych úloh zabezpečila deťom týždeň plný zážitkov a nových poznatkov. Počiatočný strach komunikovať a učiť sa bol hneď v prvý deň prekonaný a všetky deti sa smelo zapájali do pripravených aktivít, vedomostných hier a kvízov, športových zápolení, ale aj oddychových ukľudňujúcich cvičení. V rámci tejto letnej školy deti spolu s učiteľkami navštívili mestské múzeum v Kaštieli, pamätihodnosti Stropkova, Mestskú knižnicu a iné…

Počas celého týždňa bol pre účastníkov zabezpečený pitný režim, desiata, obed a olovrant. Absolventi tejto letnej školy sa stali držiteľmi diplomov za účasť v škole.

Týždňový pobyt v letnej škole sa vydaril a naša ZŠ Mlynská v Stropkove bude určite v podobných aktivitách pokračovať aj v budúcnosti.

Tešíme sa zase o rok!!!

ZŠ Mlynská Stropkov

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zdieľať

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on skype
Skype
Share on print
Print
Share on email
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter