Keď online hodina zanechá stopu

Obrazovka z vyučovacej hodiny na portáli zoom.

Online hodiny angličtiny môžu byť veselé i vážne, ale aj zaujímavé a netradičné. My, študenti sexty, sme vďaka špeciálnemu hosťovi, Candymu Agbane, takúto „cool“ hodinu zažili. Candy pochádza z Nigérie a istý čas pôsobil aj v stropkovskom futbale. Určite si na neho spomínate, keďže pred Vianocami sme s ním na gymnáziu mali besedu (o ktorej sme písali) a tak si medzi nami našiel nových kamarátov. Aj keď vtedy bolo pre neho všetko nové, dodnes na toto stretnutie rád spomína a tiež na naše tradičné vianočné sviatky v slovenskej rodine. Zo našej kuchyne mu chutil guľáš, ktorý si dnes dokáže uvariť aj sám.

Počas hodiny sme sa s ním spojili prostredníctvom web hovoru, ktorý smeroval zo Slovenska až na ďaleký Cyprus, kde sa aktuálne nachádza. Hlavnou témou bol čas trávený v karanténe, ako zvláda situáciu počas pandémie, čo mu chýba, aká je aktuálna situácia na Cypre aj v Nigérii, či je jeho rodina v poriadku. Candy bol tiež zvedavý, ako prebieha online vyučovanie a či nám chýba škola.

Aj napriek tomu, že hodina prebiehala v pohodlí našich izieb, určite bola obohacujúca a prínosná v mnohých smeroch. Hoci nás delia tisícky kilometrov, určite nám všetkým dobre padlo podeliť sa so starosťami ale aj radosťami týchto dní a zostať pozitívne naladení. Ďakujeme našej učiteľke RNDr. Ľ. Reiterovej za super nápad aj  vedenie online hodiny.

Kornélia Sekeľová, VI.SX