Týždenník občanov okresu Stropkov a okolia - ESpektrum

Keď online hodina zanechá stopu

Obrazovka z vyučovacej hodiny na portáli zoom.

Online hodiny angličtiny môžu byť veselé i vážne, ale aj zaujímavé a netradičné. My, študenti sexty, sme vďaka špeciálnemu hosťovi, Candymu Agbane, takúto „cool“ hodinu zažili. Candy pochádza z Nigérie a istý čas pôsobil aj v stropkovskom futbale. Určite si na neho spomínate, keďže pred Vianocami sme s ním na gymnáziu mali besedu (o ktorej sme písali) a tak si medzi nami našiel nových kamarátov. Aj keď vtedy bolo pre neho všetko nové, dodnes na toto stretnutie rád spomína a tiež na naše tradičné vianočné sviatky v slovenskej rodine. Zo našej kuchyne mu chutil guľáš, ktorý si dnes dokáže uvariť aj sám.

Počas hodiny sme sa s ním spojili prostredníctvom web hovoru, ktorý smeroval zo Slovenska až na ďaleký Cyprus, kde sa aktuálne nachádza. Hlavnou témou bol čas trávený v karanténe, ako zvláda situáciu počas pandémie, čo mu chýba, aká je aktuálna situácia na Cypre aj v Nigérii, či je jeho rodina v poriadku. Candy bol tiež zvedavý, ako prebieha online vyučovanie a či nám chýba škola.

Aj napriek tomu, že hodina prebiehala v pohodlí našich izieb, určite bola obohacujúca a prínosná v mnohých smeroch. Hoci nás delia tisícky kilometrov, určite nám všetkým dobre padlo podeliť sa so starosťami ale aj radosťami týchto dní a zostať pozitívne naladení. Ďakujeme našej učiteľke RNDr. Ľ. Reiterovej za super nápad aj  vedenie online hodiny.

Kornélia Sekeľová, VI.SX

Facebook
Twitter
Email

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Print
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter