Týždenník občanov okresu Stropkov a okolia - ESpektrum

Gymnázisti si kreslili

Nedávno si gymnazisti kreslili. Teda presnejšie povedané študenti III. A na cvičeniach z informatiky, ale aj ďalší, ktorým učarovalo vektorové kreslenie. Nemuseli, ale chceli a presvedčili sme sa, že to ich chcenie bolo ozaj nefalšované.

Vnútorná motivácia je niečo ako „raketový motor“, ktorý nás rýchlo a zároveň s ľahkosťou preváža vesmírom poznania. V prípade spomínaného kreslenia sa odzrkadlila vo forme perfektných prác prihlásených do súťaže. Naozaj to neboli len práce, ktoré sa robia z povinnosti, ale také, ktorými sa zvyčajne chceme pochváliť – zdravo popýšiť. Veď presvedčte sa sami. Pozrite si ocenené práce. Stoja za to. Určite na nich uvidíte majstrovské zvládnutie práce s počítačom, množstvo venovaného času a aj značnú dávku umeleckého citu ich tvorcov.

A aby sme nezabudli, pretože aj to treba oceniť: Iniciátorom myšlienky, ktorá sa možno v budúcnosti rozvinie aj do tradície, je Marek Milták z III. A. Tak veľa ďalších, podobne vydarených nápadov Ti prajeme Marek a za tento úprimne ďakujeme.

A úplne nakoniec, také malé zamyslenie:
Niekedy niečo chceme, niekedy musíme a niekedy sa nám nechce, ale ani nemusíme, … Sú rôzne kombinácie, rôzne situácie v živote… V škole obyčajne musíme a je dobré, ak aj chceme. Potom aj učenie ide ľahko a darí sa. Vzájomná dôvera medzi študentmi a učiteľom je základ takéhoto učenia a vhodná motivácia je to, čo úspešne naštartuje náš povestný „raketový motor“ učenia.

Ing. Andrej Belovežčík, PhD., učiteľ informatiky

Výsledky:
Počet účastníkov – 15
Výsledky:
Cena riaditeľky školy pre začínajúceho študenta – Kristián Prokopič, I. A
Hlavná kategória:
miesto – Diana Viktória Cimbová, III. A
miesto – Dominik Senaj, III. A
miesto – Marek Milták, III. A
Absolútny víťaz – Tomáš Šlechta, IV. B

Facebook
Twitter
Email

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Print
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter