Žiaci zo ZŠ Mlynská si pripomenuli Medzinárodný deň školských knižníc

Štvrtý októbrový pondelok je vyhlásený za Medzinárodný deň školských knižníc. Tento deň je oslavou ich významu a prínosu pri vzdelávaní detí.

Deň 25. október 2021 bol pre žiakov ZŠ Mlynská v Stropkove nezvyčajným. Vyučovanie sa tentoraz nekonalo len v triede, ale aj v školskej knižnici.
Celé dopoludnie jednotlivé triedy navštevovali knižnicu, kde na nich čakali rôzne rozprávkové bytosti, hry a súťaže. Prvákov privítal tlačiarenský škriatok Hups, ktorý si spolu s deťmi nechal vypísať čitateľský preukaz. Knihy boli žiakom ponúknuté zaujímavou a hravou formou. Dokonca zlý Černoknižník niektoré triedy v knižnici aj zamkol a ich úlohou bolo nájsť kľúč podľa indícií v knihách a dostať sa von (Escape room). Mladší žiaci čítali, ilustrovali aj dramatizovali obľúbené rozprávky, bájky a zahrali si hru Hádaj, hádaj, hádač – program z ľudových hádaniek a porekadiel.

Aj na hodinách literatúry sa realizovali rôzne aktivity. Žiaci si spravili Literárny karneval a prezliekli sa za svoje obľúbené rozprávkové postavy. Súťažili o NAJ-knihu a vyskladali slušnú zbierku najmenších, najstarších, najhrubších a najťažších kníh. Starší žiaci sa zahrali na básnikov a vyskúšali si vytvoriť vlastné básne z názvov kníh.

Žiaci si doplnili svoje vedomosti z oblasti knihovníctva, zabavili sa a príjemne strávili tento deň. Školská knižnica tak získala nových čitateľov. Všetkým sa tento deň páčil a hodnotili ho veľmi pozitívne.

ZŠ Mlynská Stropkov

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zdieľať

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on skype
Skype
Share on print
Print
Share on email
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter