Týždenník občanov okresu Stropkov a okolia - ESpektrum
Vyhľadať
Close this search box.

Svidnícka nemocnica zriadila očkovací tím, očkovať sa bude jednodávkovou vakcínou Janssen raz do týždňa

Epidemiologická situácia v obidvoch okresoch je stabilizovaná. Dva týždne po sebe bol potvrdený PCR testom jeden prípad COVID-19 v každom okrese.

„Ide o osoby, ktoré sa vrátili z Cypru, Bulharska, Česka, jedna osoba je bez cestovateľskej anamnézy. U troch osôb zo Stropkova bol COVID-19 zachytený aj Ag testom. Na potvrdenie pozitivity je potrebný ešte PCR test,“ informovala H. Hrebeňáková z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva vo Svidníku, pričom dodala, že v okresoch Svidník a Stropkov je percento zaočkovanosti proti COVID-19 nízke. „V obidvoch okresoch niečo cez 32 percent.“

Nemocnica arm. generála L. Svobodu vo Svidníku zriadila výjazdový očkovací tím, ktorý bude jedenkrát týždenne (utorok) očkovať záujemcov priamo v obciach. Očkovanie sa vykoná jednodávkovou vakcínou Janssen od firmy Johnson & Johnson. „Táto očkovacia látka ponúka dobrú mieru ochrany pred ochorením COVID-19. Záujemcovia o očkovanie sa môžu obrátiť na svojich starostov. Miesto a čas očkovania bude na svojej webovej stránke www.ruvzsk.sk zverejňovať aj RÚVZ Svidník,“ spresnila regionálna hygienička.

„Prosíme dajte sa zaočkovať. Ak budeme mať dostatočný počet zaočkovaných, títo dokážu svojou imunitou ochrániť aj tých nezaočkovaných, lebo nebudú vhodné podmienky na komunitné šírenie vírusu,“ vyzvala širokú verejnosť v závere.

-fec-

Facebook
Twitter
Email

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Print
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter