Týždenník občanov okresu Stropkov a okolia - ESpektrum
Vyhľadať
Close this search box.

Kúpalisko v Stropkove otvárajú o týždeň skôr

kupalisko 1

STROPKOV (24. 6. 2022) S miernym predstihom oproti minulým rokom otvoria v sobotu stropkovské letné kúpalisko. Kedysi verejnosť čakala na osvieženie v bazénoch až do príchodu letných prázdnin, tentoraz môžu areál navštíviť už v posledný júnový víkend.

„Sme radi, že sa nám podarilo areál pripraviť na sezónu skôr, hoci nám naplnenie bazénov trvalo dlhšie ako obvykle. Dôvodom je dlhotrvajúce sucho a pokles hladiny vody v studniach. Napriek tomu sme to zvládli, dobre dopadli aj nevyhnutné hygienické rozbory vody a tak sa verejnosť môže tešiť na príjemné chvíle oddychu v našom areáli,“ uviedol riaditeľ správcu kúpaliska, mestského podniku Služba, Dušan Lukáč.

Pred sezónou prebiehala štandardná údržba veľkého 50-metrového plaveckého bazénu i dvoch detských bazénov a oddychových plôch, opravili technológiu v studniach, vyspravili bazény a vykonali ďalšie nevyhnutné práce.

kupalisko 2

Stropkovské kúpalisko je známe svojou pokojnou atmosférou, prijateľným vstupným a na svoje si tam prídu hlavne rodiny s deťmi. Návštevníkom bude aj tentoraz k dispozícii bufet, detské atrakcie či plážové ihrisko. Novinkou je nové multifunkčné ihrisko s umelou trávou v areáli tenisových kurtov.

„Nechceme konkurovať akvaparkom ani rušným kúpaliskám s tisíckami návštevníkov a neutíchajúcim ruchom. U nás nájdu návštevníci pohodovú atmosféru a príjemné miesto na letný relax, a to všetko v širšom centre mesta,“ dodal D. Lukáč.

kupalisko 3

Kúpalisko bude otvorené denne od 10.00 do 19.00 hod. do konca augusta. „V minulosti sme skúsili predĺžiť sezónu aj v prvých septembrových týždňoch, ale neosvedčilo sa to. Návštevnosť bola minimálna a vyhodnotili sme, že v našich podmienkach je ideálna sezóna do konca augusta,“ uzavrel riaditeľ Služby. 

Základné vstupné pre dospelých a deti nad 140 cm je 3 eurá, deti do 140 cm, seniori nad 60 rokov a zdravotne postihnutí zaplatia 2,50 eur, rovnako tak členovia skupín nad 20 osôb. K dispozícii budú aj zľavnené viacvstupové permanentky a zľavy zo vstupného majú aj držitelia Jánskeho plakiet za darovanie krvi.


Peter Novák, hovorca mesta Stropkov

Facebook
Twitter
Email

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Print
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter