Týždenník občanov okresu Stropkov a okolia - ESpektrum
Vyhľadať
Close this search box.

Kedy sa otvoria brány stropkovského klziska?

klzisko2

(STROPKOV, 1. decembra 2022) Cez víkend otvorí svoje brány zimný štadión v Stropkove. Takmer 40-ročný športový areál prešiel pred necelými dvoma rokmi rozsiahlou rekonštrukciou. Vybudovali tam novú ľadovú plochu, vymenili mantinely i striedačky, v strojovni sú nové čpavkové čerpadlá a expanzná nádoba a zrekonštruovali aj rozvodový kanál.

„Všetko to stálo bezmála 370 tisíc eur, pričom z veľkej časti išlo o prostriedky z dotácií a zhruba 170 tisíc sme dali z vlastných zdrojov, bez akéhokoľvek úveru. Popri tom sme už skôr dokončili kvalitne vybavené a dostatočne veľké šatne pre verejnosť i hokejistov, prevádzkujeme tam aj bufet či bezplatnú požičovňu korčúľ,“ uviedol primátor Stropkova Ondrej Brendza.

Dodal, že mesto má ambíciu celý areál ďalej modernizovať. „Prikrývať sa však môžeme len takou perinou, akú máme. Zo strany vedenia samosprávy by bolo veľmi nezodpovedné, zvlášť v dnešnej dobe, zadlžovať mesto na jednak energeticky náročné, a takisto sezónne ohraničené projekty pre vymedzenú cieľovú skupinu,“ dodal primátor.

Sezónu klziska sa budú snažiť udržať čo najdlhšie, závisieť to bude od poveternostných podmienok, záujmu verejnosti i cien energií. „Po zime budeme bilancovať a uvidíme, do akej miery sa nárast cien energií prejaví na ekonomike štadióna i mesta. Som ale rád, že stropkovská verejnosť nebude napriek neľahkým časom ukrátená o príjemné chvíle strávené na tunajšom klzisku,“ uzavrel O. Brendza.  

Ako už bolo spomenuté, štadión otvárajú v sobotu predpoludním. Celodenné vstupné pre dospelých bude 2 eurá, deti zaplatia euro. Zachované ostáva bezplatné využitie ľadu pre základné a stredné školy v rámci hodín telesnej výchovy do 13.00 hod. Hodinová objednávka ľadu vyjde na 80 eur. Klzisko bude otvorené pre verejné korčuľovanie denne od 10.00 do 16.00 hod., pre objednávky do 20.00 hod.

Peter Novák

hovorca mesta Stropkov

Facebook
Twitter
Email

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Print
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter