Týždenník občanov okresu Stropkov a okolia - ESpektrum
Vyhľadať
Close this search box.

Gymnazista Dominik – angličtinár roka

Angličtina sa stala neoddeliteľnou súčasťou nášho každodenného života a jej zvládnutie je nevyhnutnosťou dneška. Uvedomujú si to aj gymnazisti v Stropkove. Pravidelne sa zapájajú do rôznych súťaží, či testovania, aby zistili, ako na tom sú.

Aj v tomto školskom roku sa zapojili do dvoch najdôležitejších podujatí: Best in English a Olympiáda v anglickom jazyku. Best in English je medzinárodné online testovanie v praktických zručnostiach v používaní angličtiny. Olympiáda v anglickom jazyku je najdôležitejšou súčasťou v rámci Slovenska a prebieha od školských kôl až po celoštátne. V tomto roku sa aj táto súťaž konala online – školské, okresné a obvodné kolá boli len písomné, a to v častiach počúvanie s porozumením, gramatika, slovná zásoba a čítanie s porozumením. Krajské kolo malo aj ústnu časť, na ktorú postúpili len šiesti najlepší z písomnej časti.

Najlepším študentom Gymnázia v Stropkove, ktorý dosiahol vynikajúce umiestnenie v oboch súťažiach v angličtine v tomto školskom roku je Dominik Senaj zo IV. A, keď v medzinárodnom testovaní bol na 353. mieste zo 17 223 účastníkov, v rámci Slovenska na 73. mieste z 2920 zúčastnených študentov. Len pripomenieme, že naše gymnázium v rámci Prešovského kraja získalo pódiové umiestnenie, a to 3. miesto. Na krajskom kole olympiády sa Dominik umiestnil na výbornom 3. mieste.

Riaditeľka školy PaedDr. Ivana Jecušková odovzdala najaktívnejším študentom v rámci angličtiny certifikáty a diplomy. Osobitne sa poďakovala Dominikovi Senajovi za príkladnú reprezentáciu nášho gymnázia.

Prajeme Dominikovi veľa šťastia na maturitných skúškach a veríme, že svoju angličtinu zužitkuje v budúcnosti, či už na vysokej škole, v zamestnaní alebo pri cestovaní.

PhDr. Tatiana Belovežčíková, vyučujúca anglického jazyka
Foto: Andrej Belovežčík

Facebook
Twitter
Email

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Print
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter