Európsky deň jazykov na ZŠ Konštantínova

Aj v tomto školskom roku sme si pripomenuli Európsky deň jazykov. Tento „sviatok jazykov“ sa na našej škole vždy nesie v duchu rôznorodých aktivít spojených s cudzími jazykmi.

Ani tento rok tomu nebolo inak, s tým rozdielom, že sme ho kvôli pandémii koronavírusu museli zrealizovať trochu netradične. Pre žiakov sme v týždni od 24. do 30. októbra 2021 pripravili aktivity individuálne – v ich triedach a v skupinách.

Angličtinári si na hodinách dopriali „chillout“ pri pravom anglickom čaji. Pre väčšinu žiakov bol takýto “cuppa” s koláčikom novou skúsenosťou, keďže sa podľa anglickej tradície zvykne piť s mliekom a teda má aj svoju špecifickú chuť. Tak sa pri príprave a ochutnávaní čaju aj dozvedeli niečo z anglickej kultúry a tradície „čaju o piatej“. Ďalej si žiaci spestrili hodiny anglického jazyka lúštením krížoviek, čítaním jazykolamov, zábavnými hrami, ale aj vytváraním učebných pomôcok do svojich jazykových tried. Pod ich rukami tak vzniklo pexeso, obrázkové kartičky, plagáty s názvami častí tela, prídavnými menami a obrázky so zaujímavými myšlienkami a básničkami v angličtine.

Aj v rámci ruského jazyka žiakov čakali zaujímavé aktivity. Ruštinári sa v príjemnej a družnej atmosfére pri samovare s teplým čajom a chutných sladkostiach v rukách pozhovárali s pani učiteľkou o ruských suveníroch, ktoré si zahraniční turisti obyčajne prinášajú domov z Ruska, porovnávali štátne, cirkevné i rodinné sviatky a tradície v tejto krajine s tými našimi.

Porovnali školský systém u nás a v Rusku a názorne predviedli, ako vyzerá ruská školská rovnošata. Svoju šikovnosť i vedomosti o obrovskej a krásnej krajine, jej jazyku a významných osobnostiach nielen kultúrneho a politického, ale aj športového života si súťažnou formou overili a nové informácie osvojili v hre Milionár i Kto je to? Čo je to? Kde je to? Svoje posedenie spestrili piesňou Kaťuša a rozprávkou Máša a medveď.
Učenie sa cudzieho jazyka nie je vždy jednoduchá úloha. Je však veľmi prospešná, užitočná a môže byť aj zábavná.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zdieľať

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on skype
Skype
Share on print
Print
Share on email
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter