Týždenník občanov okresu Stropkov a okolia - ESpektrum

VÝSTAVA OBRAZOV Jozefa Horkavého a Jaromíra Hybeľa v POS vo Svidníku Jozef Horkavý

Jozef Horkavý

Bezprostredný kontakt s prírodou je pre súčasného človeka nesporne silným zážitkom a veľkou inšpiráciou. O to viac, keď tieto stretnutia sú znásobené profesionálnym poznaním a každodennou prácou.  Jozef Horkavý, rodák z Kečkoviec, vášnivý poľovník ich prežíva aj prostredníctvom emócií. Tie potom ústia do výtvarnej tvorby, ktorej výsledkom sú obrazy s krajinnými motívmi. V súčasnosti žije a tvorí vo Svidníku.

Jaromír Hybeľ

Rodený Stropkovčan Jaromír Hybeľ svoje sklony k výtvarnej činnosti realizoval už od detstva a jeho ambície trvajú až dodnes.

Stredobodom záujmu a inšpiratívnym zdrojom maliara Jaroslava Hybeľa je predovšetkým blízky svet,  prostredie, ktoré ho obklopuje. Nevyhýba sa ani mestu. Sú to predovšetkým pohľady do mestského interiéru, kde objavuje intímne zákutia, zaujímavé priehľady na fasádu stavebného objektu cez dekoratívne stvárnené kmene a konáre stromov. Žije a tvorí v Stropkove.

Výtvarné diela oboch výtvarníkov sa nachádzajú v mnohých súkromných zbierkach doma i v zahraničí. Sú účastníkmi mnohých okresných, krajských a celoslovenských prehliadok neprofesionálnej výtvarnej tvorby Výtvarné spektrum, kde získavajú vo svojich kategóriách popredné ocenenia. Sú účastníkom aj mnohých plenérov doma aj v zahraničí. Vystavovali na viacerých autorských aj spoločných výstavách doma a v zahraničí.

Veríme, že aj táto výstava zaujme našich návštevníkov a zároveň bude spestrením kultúrneho života v našom meste. Autorskú výstavu Jozefa Horkavého a Jaromíra Hybeľa pod názvom „Výber z tvorby“ si môžete pozrieť od 15. júla 2020 – 15. augusta 2020 vo výstavných priestoroch POS vo Svidníku.

Katarína Grúsová,POS vo Svidníku

Facebook
Twitter
Email

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Print
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter