Vysoké Tatry sa opatrne otvárajú

Vysoké tatry

Tatranský región v aktuálnej situácii ponúka mnoho možností na individuálnu návštevu

Ubytovatelia a prevádzkovatelia služieb čakajú na dobré správy a uvoľnenie opatrení, aby znovu mohli otvoriť. Na začiatku tejto krízy kolovala sociálnymi sieťami i médiami výzva – neruš pobyt, zmeň termín, ktorá je stále aktuálna. Okrem toho však pribudla ďalšia – Dovolenkuj na Slovensku!

Letnú sezónu vo Vysokých Tatrách a v Poprade nevie predpovedať nik, avšak všetci veria, že bude – a bude úspešná. Iba návrat turistov môže zmierniť dôsledky krízy, ktorá nastala v marci tohto roka v súvislosti s opatreniami, ktoré priniesol koronavírus. Táto sa netýka iba komerčných subjektov, ale i samospráv, ktorým výpadok príjmov plynúcich z cestovného ruchu spôsobuje nemalé problémy.

Prvou pozitívnou správou je že od 1. mája začala letná prevádzka lanoviek aj keď za prísnych bezpečnostných a hygienických pravidiel, v strediskách Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Štrbské Pleso. Nakoľko zimná sezóna je ukončená a zároveň už platí skialpinistická uzávera, vývoz bude umožnený iba bez lyží.  

Tatranský región v aktuálnej situácii ponúka mnoho možností na individuálnu návštevu, nordic walking trasy, cyklistické chodníky priamo v Tatrách či v Poprade, náučné chodníky, neprebádané zákutia (stredoveká Osada Šoldov, Kalvária na peknú vyhliadku v Starom Smokovci), vyhľadávanú vysokohorskú turistiku, či krátky výlet na obľúbené Štrbské Pleso, miesto pre rodinnú prechádzku na čerstvom vzduchu. V Tatrách je možné požičať si klasické bicykle aj e-bike, zorganizovať si krátky výlet na Segway, či využiť rôzne vonkajšie športoviská – tenisové kurty, multifunkčné ihriská, bežecké trasy a snáď do zoznamu čoskoro pribudnú i volejbalové a plážové ihriská. Rôzne tipy pre rôzne náročných turistov sú spracované na  stránke – www.regiontatry.sk. Niektoré tatranské chaty sú aj v tomto období otvorené v režime okienkového predaja, preto podporiť prevádzkovateľov chát a zabezpečiť si občerstvenie na svojich cestách môžete aj v tomto čase. Zoznam otvorených prevádzok však odporúčame vopred preveriť.

Nasledujúci obsah je sprístupnený len prihláseným návštevníkom.

Prihlásiť saRegistrovať