Týždenník občanov okresu Stropkov a okolia - ESpektrum
Vyhľadať
Close this search box.

Vianočná nálada v meste Stropkov. Zavítal k nám sv. Mikuláš

Na námestí sa rozžiaril vianočný strom i všetky vianočné ozdoby, vskutku výnimočná atmosféra
A prišiel aj Svätý Mikuláš…

Na adventnom venci svieti druhá vianočná svieca. Krajina sa ako na objednávku odela do biela. Sv. Mikuláš s anjelom i čertom brázdili uplynulú nedeľu ulicami nášho mesta v koči s konským záprahom, aby pozdravili našich najmenších Stropkovčanov, ktorí celému mikulášskemu sprievodu mávali z okien. Vydarenú Mikulášsku cestu Stropkovom usporiadalo mesto v spolupráci so ZUŠ F. Veselého.

Na krásne vinšovačky i vianočné piesne od stropkovských detí si musí sv. Mikuláš počkať kvôli nepriaznivej epidemickej situácii až do ďalšieho roka. Deti pozdravil, stromček rozžiaril a mnohým vyčaril úsmev na tvári, navrátil nás všetkých dospelých do detských čias.

Tohtoročná výzdoba je naozaj nádherná. Bránu do Jubilárneho parku strážia obrovskí Snehuliaci, pred Sanktuáriom stoja anjeli – trubači, ktorí o chvíľu do sveta rozšíria správu o narodení Ježiša Krista. Nádherne je vysvietená fontána pri Okresnom úrade, nechýbajú sane a mnoho ďalších krásnych ozdôb, vďaka ktorým z každého kúta mesta dýcha na nás skutočná vianočná atmosféra.

Sv. Mikuláša sme zazreli aj v iných obciach stropkovského okresu. Pandémia Mikulášovi nezabránila potešiť deti a naladiť nás všetkých na blížiace sa Vianoce. Ďakujeme všetkým, ktorým na detskej radosti naozaj záleží. Ten úsmev na ich tvárach stál určite za to.

-fec-

Facebook
Twitter
Email

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Print
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter