Týždenník občanov okresu Stropkov a okolia - ESpektrum
Vyhľadať
Close this search box.

PZ SR: VYŠETRUJEME OKOLNOSTI POŠKODENIA PAMÄTNÍKA SOVIETSKEJ ARMÁDY VO SVIDNÍKU

Počas noci z utorka na stredu (8.3.2022) neznámy páchateľ poškodil pamätník Sovietskej armády, ktorý sa nachádza v areáli Vojenského múzea vo Svidníku.

„Na pamätníku sú viditeľné farby modrej a žltej a v strede je pomaľovaná červenou farbou socha vojaka,“ informovala polícia na facebooku s tým, že prípadom sa zaoberá Odbor kriminálnej polície zo Svidníka.
Polícia takéto správanie jednoznačne odsudzuje. „Takéto provokatívne prejavy budú len a len vodou na mlyn tým, ktorí chcú rozoštvať našu spoločnosť. Nesadnite im na lep a nenechajte sa zmiasť. Vojaci, ktorí padli v druhej svetovej vojne nemôžu za zločiny súčasného diktátora,“ napísali policajti. 

Rezort obrany SR vyzval verejnosť, aby zvážila takéto konanie. „Rozumieme rozhorčeniu z neospravedlniteľného útoku Ruska na Ukrajinu, no ničenie pamätníkov nie je cesta k vyjadreniu názoru. Navyše rezort obrany sa v súčasnosti musí sústrediť na iné úlohy ako odstraňovanie farby z pietnych miest, ktoré spravuje. Ľudsky preto prosíme občanov, aby sa vyhli takémuto konaniu,“ uviedol pre TASR rezort obrany.

-fec-
Zdroj: fcb PZ SR

Facebook
Twitter
Email

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Print
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter