Týždenník občanov okresu Stropkov a okolia - ESpektrum
Vyhľadať
Close this search box.

Prvá záchranná akcia na Valkove

Horúce letné počasie vytiahlo mnohých na pláže Domaše. Tá valkovská praskala vo švíkoch. Parkovisko bez jediného voľného parkovacieho miesta napriek sms spoplatneniu. Pripomínalo to Domašu v čase socializmu, kedy bola hádam touto najobľúbenejšou dovolenkovou destináciou všetkých Slovákov.

V prevádzke bola aj požičovňa vodných bicyklov i plážový bufet. Určite sú užitočné aj funkčné sprchy, prezliekareň a sociálne zariadenia. Takže kúpania chtivým návštevníkom naozaj nič nechýba.

Na pláži sa kde tu objaví piesok, ktorý na svoje hry využívajú hlavne deti. Skvelé je aj plávajúce mólo, ktoré žiaľ bolo obsadené neprispôsobivými občanmi, ktorí nikoho k sebe nepustili. Pri skákaní do vody im nevyhovovala len hĺbka vody a tak bolo potrebné lano, ktorým bolo priviazané k brehu, rozviazať a šantiť veselo ďalej… až kým ho prúd vody nezačal unášať až veľmi ďaleko od brehu. Našťastie nebolo potrebné zachraňovať žiadne ľudské životy len mólo. Na pomoc „utekal“ muž s motorovým člnom, aby oň valkovská pláž neprišla. Nespratníkom ani len nenapadlo ísť podať pomocnú ruku alebo povedať aspoň obyčajné prepáčte. Len posadali na breh, hľadeli do vody a bafkajúc cigaretku jedným okom sledovali záchrannú akciu, ktorá netrvalo príliš dlho. Veď oni predsa nevedia plávať.

Mólo bolo pevne pripevnené späť k brehu. Nikomu sa nič nestalo, to je dobré, no mohol tam ostať človek, či nebodaj malé dieťa a prúd mohol byť rýchlejší akoby sme si mysleli…

Opatrnosti nikdy nie je dosť, myslíme na bezpečnosť a užívajme letné prázdniny s rozumom a v zdraví.

-re-

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Print
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter