Týždenník občanov okresu Stropkov a okolia - ESpektrum
Vyhľadať
Close this search box.

Covid-19: Počet ochorení v okrese Stropkov sa zvýšil o 108 percent

Okres Svidník je piaty najhorší v počte nových ochorení

Mgr. Helena Hrebeňáková z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva vo Svidníku informuje:

Prvý prípad ochorenia COVID-19 bol v okrese Stropkov zaznamenaný 16. apríla 2020. Prvý väčší nárast pozitívne testovaných RÚVZ Svidník zaznamenal v septembri.

Ďalší väčší nárast ochorení zaznamenávame od začiatku decembra a to v obidvoch okresoch. Okresy Svidník aj Stropkov patria medzi kritické okresy. 7 dňová incidencia t.j. počet nových ochorení za 7 dní/100 000 bola k 15. decembru v okrese Svidník 631/100000 obyv., v okrese Stropkov 514/100000 obyv.

V okrese Svidník sa počet ochorení oproti predchádzajúcemu týždňu zvýšil o 94 %, v okrese Stropkov o 108 %.  V rámci Slovenska je okres Svidník piaty a okres Stropkov desiaty najhorších v počte nových ochorení za 7 dní /100000 obyv.

foto: webnoviny.sk

Šíreniu ochorenia nedokážu zabrániť sami zdravotnícki pracovníci, epidemiológovia či verejní zdravotníci. Potrebujeme k tomu aj Vás všetkých. Opätovne Vás všetkých prosíme, aby ste dodržiavali nariadené opatrenia, odporúčania odborníkov, vedcov, epidemiológov. Vyhýbajte sa miestam, kde je veľa ľudí. Obmedzte čas strávený v obchodoch. Vianočné sviatky a Silvestra prežite v kruhu svojej rodiny. Dodržiavajte hygienu, používajte dezinfekciu a pravidelne vetrajte. Pri horúčke, kašli, sťaženom dýchaní či strate chuti alebo čuchu sa okamžite izolujte. Následne kontaktujte lekára, RÚVZ a dajte sa otestovať.

Buďme všetci zdraví!

Facebook
Twitter
Email

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Print
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter