Týždenník občanov okresu Stropkov a okolia - ESpektrum

Cestná komunikácia I/15 v okrese Stropkov je v zlom stave, do priorít opráv ešte zaradená nebola

V utorok 13. októbra bola vykonaná analýza technického stavu cesty 1/15 smerom z Vranova n/Topľou cez mesto Stropkov do Svidníka z titulu návrhov určenia priorít Ministerstva dopravy SR pre rekonštrukciu ciest 1. triedy. „Spomínaná cestná komunikácia začína na hranici okresu Vranov n. T. a končí medzi Duplínom a Stročínom a zatiaľ nie ja zaradená medzi priority opráv Ministerstva dopravy SR, ale po poslednom rokovaní so štátnym tajomníkom Kmeťom sme boli požiadaní pripraviť podklady pre jej zaradenie medzi priority opráv. Sľúbená oprava by mala začať v roku 2022/2023,“ spresnil prednosta OÚ v Stropkove Peter Harvan a dodal, že je potrebné zriadenie autobusových zastávok na rázcestiach V. Hrabovec, Lomné, Mrázovce a Brusnica.

„Verím, že sa nám to podarí a naša frekventovaná cesta bude bezpečnejšia pre nás všetkých. Absolvoval som pracovné stretnutie v Košiciach s Ing. Gabrielou Marekovou, ktorá pracuje na Slovenskej správe ciest IVSC Košice. Rozoberali sme opravu tejto cesty I/15 a

možnosti spolupráce pri príprave podkladov pre jej rekonštrukciu. Dostal som dobré správy a verím, že do konca roka 2023 bude cesta opravená, spolu so zriadením zastávok na spomínaných rázcestiach,“ dodal.

Témou bol aj stav zápisu pozemkov pre obchvat mesta Stropkov ako aj pripravenosť celého projektu prípravy pre samotnú realizáciu tejto stavby. „Termín výstavby stále platí, OÚ Stropov robí pre to maximum,“ uzavrel P. Harvan.

-re-

Facebook
Twitter
Email

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Print
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter