Týždenník občanov okresu Stropkov a okolia - ESpektrum

Autorka Ivana Ondriová má prichystanú ďalšiu novinku Prázdne duše

Dve sestry a temné detstvo, ktoré ovplyvní celý ich nasledujúci život. Budú schopné zabudnúť na démonov z minulosti a skutočne milovať?

Keď sa maloleté sestry Anna a Lucia spolu s otcom nasťahujú do nového domu, aj napriek neprítomnosti schizofrenickej matky, ktorá ich vraj opustila, veria, že už budú šťastné. Lenže do domu prichádza aj tajomný strýko Johny s kufrom nehanebných saténových košieľok. A navždy poznačuje duše dvoch malých dievčatiek. Prečo je tam a kto ich pred ním ochráni? Ak chcú sestry prežiť, musia vziať pomstu do vlastných rúk… A začať žiť odznova niekde ďaleko.

Po rokoch Anna spoznáva záhadného Michala a opúšťa sestru, ktorá naivne verila, že zostanú navždy spolu. Ale čo ak Lucia nie je pripravená na život bez svojej staršej sestry a démonov z detstva? Dokáže nový muž zaplniť prázdne miesto v jej duši? Ibaže… Temno je späť. Ktosi ho znovu votrel do života sestier. Môže za to ich otec? Nezvestná matka? Či choroba, ktorej sa len ťažko vyhnúť?

No je tu aj neznámy muž, ktorý vie o všetkom, čo vtedy pred rokmi Anna s Luciou urobili. Mrazivé spomienky na minulosť sa vracajú a vypýtajú si svoju daň. 

Spisovateľka Ivana Ondriová je aktuálne po dovolenkovom období, takže sa cíti celkom príjemne oddýchnutá a znovu pripravená na pracovný kolotoč. Už v októbri môžu jej verní čitatelia očakávať jej knižnú novinku Prázdne duše.

„Dovolím si povedať, že je to jeden z mojich najdramatickejších príbehov a vznikal určite najdlhšie aj z dôvodu mojej pracovnej vyťaženosti, z čoho vyplýva aj fakt, že sa k písaniu dostávam len zriedka. A dlhšie mi trvá, než sa naladím na tú správnu autorskú strunu,“ priblížila I. Ondriová a dodala:

„Avšak s radosťou konštatujem, že som sa teraz v lete do toho znovu dostala a práve počas voľna s rodinou a na dovolenke na Donovaloch dobre rozpísala. Opäť som naplno ponorená v príbehu, opäť prežívam veľkú radosť z tvorenia, opäť som v tom až po uši :-). Našla som totiž tú pravú tému, čo mi trvalo takmer rok. A tak v tomto období znovu aj po nociach píšem, aby som mohla čitateľom po Prázdnych dušiach ponúknuť ďalší príbeh, a to s názvom Opýtaj sa Boha, z ktorého mám hotových vyše sto strán, čo na moje pomalé tempo v poslednom období je fajn číslo.“

Novinka z pera I. Ondriovej Prázdne duše je príbehom dvoch sestier, Anny a Lucie, ktoré prežili ťažké detstvo. Dokázali ho prežiť len vďaka svojej oddanosti a dôvere. Po rokoch sa ich cesty rozchádzajú, no kým staršia Anna sa navonok dokáže začleniť do normálneho života, mladšiu Luciu stále prenasledujú démoni ich temnej minulosti. Aká je ale pravda, ktorá z nich je v skutočnosti silnejšia? Medzi sestrami stojí jednak ich minulosť, taktiež útek matky, ktorá ich opustila ešte v útlom veku, zhýralý strýko, neláska vlastného otca a najmä psychická porucha jednej z nich. Otázka je, ktorá z nich ňou trpí… A čo sa stalo s ich matkou, s ich detstvom, so strýkom, vďaka ktorému trpeli, s celou ich smutnou mladosťou a vzájomnou láskou, ktorej odrazu niet…

„Znovu raz som tu naplno využila svoju fantáziu, aj keď, samozrejme, všetky moje romány nesú isté prvky reality a prežitých okamihov, bez toho to jednoducho nejde a mnohí sa v nich zrejme nájdu,“ prezradila.

Ako ďalej uviedla, kniha by mala vyjsť v októbri tohto roku v jej domovskom vydavateľstve Motýľ.  „Verím, že sa bude páčiť a že znovu ponúknem niečo iné. Tentoraz silný vzťah dvoch ako nebo a zem rozdielnych sestier, aj keď ani v tomto románe nechýba láska muža a ženy. Zameriavam sa ale aj na písanie pre deti, ktoré mi v posledných mesiacoch prinášalo viac radosti, lebo je to pre mňa stále neprebádaná oblasť. Určite by som chcela pridať k Pochabej Lily Jojovej, ktorá vyšla v novembri minulého roku, ďalšie dielko pre deti nad 10+. Aktuálne som do vydavateľstva Mladé letá, kde Lily vyšla, poslala svoj ďalší rukopis o nepodarených prázdninách u deda Ameriku v neznámom Dubodieli, ktorý sa redaktorke veľmi páčil a ktorá ho poslala šéfstvu k finálnemu vyjadreniu. Tak mi držte prsty, aby mi to aj s dedom Amerikou vyšlo,“ uzavrela I. Ondriová, ktorej chuť písať zjavne nechýba.

-re-

Facebook
Twitter
Email

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Print
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter