Týždenník občanov okresu Stropkov a okolia - ESpektrum

Psie prázdniny v podaní Emky Slivkovej

Letné prázdniny sú už v plnom prúde, opatrenia ohľadom koronavírusu sa uvoľnili a tak sme sa aj my psičkári rozhodli urobiť si menší zraz. Nájsť vhodný termín a miesto pre deväť psov s paničkami bolo asi to najťažšie. Po mnohých zrušených termínoch, sa to nakoniec predsa len podarilo a výlet bol na svete. 

Miesto stretnutia bolo pri hoteli Ondava, odkiaľ sme išli  k rybníku, rozložili si deky a snažili skamarátiť našich psíkov. Zo začiatku vznikli medzi psíkmi menšie roztržky, ale nakoniec všetko dobre dopadlo a potvrdilo sa nám, že na veľkosti psa nezáleží, že sa spolu dokáže zniesť aj malinký psík s veľkým. Každá z nás ukázala, čo sa so svojím psíkom doma naučila. Previedli sme množstvo jednoduchých povelov, ale aj zložitých trikov.

Aj napriek horúcemu počasiu psíky spolupracovali a predvádzali sa jeden pre druhým. Povely ako ľahni, sadni, podaj labku, ostaň, majú psíky zvládnuté, za čo ich od paničky čakala odmena vo forme pochvaly, či chutnej maškrty.   Skúšali sme aj zložitejšie triky, ako preskok cez koleno, slalom, výskok na chrbát paničky, aport a množstvo iných trikov. Pri trikoch musíme ešte popracovať a vychytať mnohé chyby a nedostatky, to nás určite neodradí, ale skôr nakopne k tomu, aby sme sa svojmu psíkovi ešte viac venovali.  Všetky naše aktivity zachytila na fotoaparát  šikovná Gabika Soóšová, čim vzniklo mnoho úžasných fotiek.

Pýtate sa, čo je také zvláštne a zaujímavé na stretnutí psičkárov, že mám potrebu to napísať? Hádam len to, že sme tínedžerky vo veku od 11 do 15 rokov, ktoré sa vedia zabávať aj inak, ako len pri počítači a televízii.  Dokázali sme skamarátiť  plemená všetkých veľkostí od najmenšieho Maltezáckeho psíka, cez šteniatko Dobermana až po veľkého Nemeckého ovčiaka. To však neboli jediné plemená, do našej partie totižto patrí aj plemeno Yorkšírsky teriér menom Benny s paničkou Bibou, druhý s menom Lessi  s paničkou Katkou, Nemecký špic menom Teo s paničkou Julkou, Borderská kólia menom Kessy s paničkou Miškou, Labradorský retriever menom Lajla s paničkou Sofiou, Jack Russell teriér menom Roxi  s paničkou Laurou, Nemecký ovčiak menom Dona s paničkou Emou, Doberman menom Shelby s paničkou Emmou a nakoniec Maltezácky psík s paničkou Emou. Mnohí z týchto psíkov sú skvelí aportéri a plavci, ale aj nezbednici a výtržníci, takže o zábavu sme mali postarané.  Unavené, špinavé, mokré, ale v dobrej nálade a šťastné, že sme sa znova stretli a navzájom si odovzdali ďalšie skúsenosti, sme sa po štyroch hodinách vybrali domov. 

Verím, že náš výlet nadchne aj ďalšie deti a spravia si možno podobný laický výcvik psov ako my. Hlavne by ma potešilo, ak by tento článok nadchol vedenie mesta Stropkov a ak by pre psičkárov  vybudovali menší park s prekážkami pre psov, prípadne urobili výcvikový kurz pre psíkov. Sama by som sa rada takého kurzu zúčastnila a určite aj ostatné dievčatá z našej partie.

     Tak dievčatá, kamarátky a „kolegyne“, chcem sa poďakovať za ďalší úžasný a hlavne plnohodnotne strávený deň, ktorý si tieto prázdniny ešte určite zopakujeme. Moje poďakovanie patrí aj Gabike Soóšovej,  vďaka ktorej máme mnoho prekrásnych fotografií.

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Print
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter