Týždenník občanov okresu Stropkov a okolia - ESpektrum

10. kolo v réžií cyklistov z Bardejova, ktorí ukázali perfektnú tímovú prácu, aj vďaka ním padol rekord trate o 25 sekúnd

Od začiatku začali tempo udávať Bardejovčania, ktorí rozbehli 10. kolo. Pred Duplínom skúšal únik Hliviak, no pelotón ho hneď došiel. Po jeho nástupe to skúšal Špik a Krestianko. Pelotón aj tieto úniky zlikvidoval a držal sa pokope do Svidníka.

Pred Svidníkom nastúpil Mitter, ktorého nástup chytil Špik a začali sa hlavnému pelotónu vzdiaľovať. Džavoronok v tom videl príležitosť a tak sa skupinu rozhodol doskočiť. Kým sa tak stalo Valkučák dotiahol pelotón a únik zlikvidoval. Pred druhým kruhovým objazdom nastúpilo trio Bardejovčanov – Špik, Valkučák a Renčko. Aj keď sa pelotónu vzdialili na pár

sekúnd, každému bolo jasné, že nechať odísť túto skupinu by mohlo rozhodnúť pretek už vo Svidníku a tak hlavne Hliviak a Krestianko začali bardejovské trio sťahovať, čo sa im aj podarilo, no skupina sa skresala na 8 členov. Pelotón opäť ťahali Valkučák a Špik, ktorí sa snažili svojmu krajanovi Renčkovi urobiť čo najlepšiu pozíciu. Mitter zaútočil na HP a pokúsil sa roztrhať skupinu, no pred vrcholom ho dotiahol Špik, ktorého nakoniec predbehol Krestianko a HP ukoristil. Na HP stratil kontakt s vedúcou skupinou Cimbala a do záverečného špurtu prichádzala 7-členná skupina, čo predpovedalo zaujímavý finiš. Posledné km pripravili Valkučák a Špik ideálnu pozíciu do špurtu pre Renčka. Ich práca sa skončila 300m pred cieľom a potom to už bolo kto z koho. Najrýchlejší špurt mal nakoniec Krestianko. Renčko zo svojej pozície v špurte finišoval na 2. mieste. O 3. miesto bojovali Nábožný a Jancura. Jancura si svoju pozíciu pred Nábožným udržal a finišoval na brondzovej pozícii. Čo sa týka titulu najbojovnejšieho jazdca, ten sa za dnešný výkon pripisuje Špikovi, ktorý svojim výkonom dopomohol jazdcom na stupňoch víťazov prekonať rekord trate o 25 sekúnd. Navyše likvidoval úniky, ťahal pelotón cez všetky stúpania a ukážkovo pripravil pozíciu spolu s Valkučákom pre Renčka. Dnes na lige ukázali Valkučák a Špik skvelú prácu domestikov pre svojho lídra Renčka, ktorý z toho vyťažil skvelé 2. miesto.

Posledné 2 kola ligy padali traťové rekordy a viacero jazdcov prekonalo svoje osobné rekordy. Všetkým patrí veľká gratulácia.

-re-

Výsledky 10. kola:

1. Imrich Krestianko 5 b

2.Tomáš Renčko 4 b

3. Martin Jancura 3 b
4. Gabriel Nábožný 2 b
5. Pavol Špik 1 b
6. Luboš Mitter
7. Peter Valkučák
8. Milo Cimbala
9. Ján Slivka
10. Stanislav Džavoronok
11. Ján Hliviak
12. Martin Slivka
13. Marek Kosť
14. Jozef Homza
15. Jozef Bedruň
16. Pavol Bujdoš

Horská prémia: Imrich Krestianko 1 b

Najbojovnejší jazdec: Pavol Špik

Rekord 32km trate: 48 minút 50 sekúnd

Celkové poradie po 10. kole:

1.Martin Ždiňak 33 b

2. Imrich Krestianko 23 b

3. Marek Bochmač 21 b
4. Luboš Mitter 16 b
5. Milo Cimbala 14 b
6. Tomáš Burcák 10 b
7. Martin Jancura 7 b
8. Pavol Špik 7 b
9. Jozef Čan 6 b
10. Stanislav Džavoronok 5 b
11. Tomáš Renčko 4 b
12. Miro Polivka 3 b
13. Gabriel Nábožný 2 b
14. Peter Valkučák 2 b
15. Šimon Rusinko 2 b
16. Jozef Homza 1 b
17. Marcel Slivka 1 b

Facebook
Twitter
Email

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Print
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter