Týždenník občanov okresu Stropkov a okolia - ESpektrum
Vyhľadať
Close this search box.

V Stropkove od silvestrovského ohňostroja upustili

0 fire

(STROPKOV, 20. decembra 2022) Mesto Stropkov v tomto roku nebude organizovať silvestrovské oslavy a nebude zabezpečovať ani silvestrovský ohňostroj. Podľa radnice to nie je otázka financií, keďže na tento účel mali v rozpočte vyčlenené prostriedky. Oficiálne vítanie Nového roka v Stropkove zrušili v roku 2019, kedy reagovali na tragédiu, ktorá sa odohrala v Prešove na Mukačevskej ulici. Nasledujúce roky 2020 a 2021 sa niesli v znamení pandémie a s ňou súvisiacich obmedzení, preto opäť upustili od organizácie silvestrovských osláv. Na sklonku aktuálneho roka zaregistrovali viacero podnetov týkajúcich sa koncoročného ohňostroja a prípadného programu na námestí.

„Zo skúseností spred roku 2019 vieme, že tradičné oslavy Silvestra na Námestí SNP už napriek snahe organizátorov nemali požadovanú úroveň a ani návštevnosť programu nebola vysoká. Jedným z motívov pre naše rozhodnutie boli aj opakujúce sa podnety psíčkarov či ochrancov zvierat, ktorí dlhodobo upozorňujú na negatívny vplyv ohňostrojov a zábavnej pyrotechniky na zdravie zvierat. V blízkosti tunajšieho námestia sa navyše nachádza náš unikátny Park zvierat a z minulosti vieme, že práve počas Silvestra došlo aj k niekoľkým úhynom,“ vysvetlil primátor Stropkova Ondrej Brendza. Práve na podporu aktivít Parku zvierat súvisiacich s ochranou fauny presmeruje mesto rozpočtovanú položku 2000 eur pôvodne plánovanú na mestský ohňostroj.

Vo sviatočnom období upriamujeme svoju pozornosť na dopĺňanie vianočnej výzdoby mesta, ktorá spríjemňuje atmosféru v Stropkove už od Mikuláša. Takisto smerujeme naše úsilie do prípravy Vianočných remeselných trhov na námestí. V predvečer Silvestra tiež v Sanktuáriu organizujeme chrámový koncert huslistu Martina Petríka a jeho hostí. Veríme, že obyvatelia Stropkova nebudú kvôli chýbajúcemu silvestrovskému ohňostroju ochudobnení o príjemné chvíle strávené v našom meste,“ dodal primátor.

Peter Novák

hovorca mesta Stropkov

Facebook
Twitter
Email

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Print
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter