Monografia František Veselý – Predvídanie o krajine sa stala edičným projektom roka 2019

Ilustračný obrázok k článku ku knihe o Františkovi Veselom

BIELA KOCKA je ocenenie za prínos v oblasti galerijných činností udeľované Radou galérií SR v piatich kategóriách – edičný projekt, kurátorský projekt, edukačný projekt, iný odborný projekt a nezávislý projekt. Ocenenie sa udeľuje teoretikom, kurátorom, galerijným pedagógom, reštaurátorom, dizajnérom či kultúrnym manažérom v oblasti galerijnej činnosti.

A práve monografia František Veselý – Predvídanie o krajine, ktorú vydala Východoslovenská galéria a na vydaní ktorej sa podieľalo aj mesto Stropkov, získala ocenenie BIELA KOCKA⁴ za rok 2019 v kategórii EDIČNÝ PROJEKT (odborná publikačná činnosť). Jej autormi sú Miroslav Kleban a Marko Vateha, knihu dizajnoval Jozef Tušan.

Monografia František Veselý – Predvídanie o krajine je knihou, ktorá priniesla dôsledné a objavné monografické spracovanie tvorby autora, ktorý bol dlho prehliadaný a nebol známy širšej kultúrnej verejnosti. Predvídanie o krajine je príkladom kvalitne spracovanej publikácie, ktorá obohacuje naše poznanie slovenského výtvarného umenia druhej polovice minulého storočia a približuje tvorbu umelca, ktorého ekologicky zameraná tvorba je dnes mimoriadne aktuálna.

-re-

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zdieľať

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on skype
Skype
Share on print
Print
Share on email
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter