Týždenník občanov okresu Stropkov a okolia - ESpektrum

Monografia František Veselý – Predvídanie o krajine sa stala edičným projektom roka 2019

Ilustračný obrázok k článku ku knihe o Františkovi Veselom

BIELA KOCKA je ocenenie za prínos v oblasti galerijných činností udeľované Radou galérií SR v piatich kategóriách – edičný projekt, kurátorský projekt, edukačný projekt, iný odborný projekt a nezávislý projekt. Ocenenie sa udeľuje teoretikom, kurátorom, galerijným pedagógom, reštaurátorom, dizajnérom či kultúrnym manažérom v oblasti galerijnej činnosti.

A práve monografia František Veselý – Predvídanie o krajine, ktorú vydala Východoslovenská galéria a na vydaní ktorej sa podieľalo aj mesto Stropkov, získala ocenenie BIELA KOCKA⁴ za rok 2019 v kategórii EDIČNÝ PROJEKT (odborná publikačná činnosť). Jej autormi sú Miroslav Kleban a Marko Vateha, knihu dizajnoval Jozef Tušan.

Monografia František Veselý – Predvídanie o krajine je knihou, ktorá priniesla dôsledné a objavné monografické spracovanie tvorby autora, ktorý bol dlho prehliadaný a nebol známy širšej kultúrnej verejnosti. Predvídanie o krajine je príkladom kvalitne spracovanej publikácie, ktorá obohacuje naše poznanie slovenského výtvarného umenia druhej polovice minulého storočia a približuje tvorbu umelca, ktorého ekologicky zameraná tvorba je dnes mimoriadne aktuálna.

-re-

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Print
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter