Týždenník občanov okresu Stropkov a okolia - ESpektrum

Mesto chystá oslavu Medzinárodného dňa detí, malých Stropkovčanov navštívia rozprávkové bytosti

Vzhľadom k neustále meniacej sa pandemickej situácii a k opatreniam, ktoré so sebou prináša, je organizovanie akýchkoľvek hromadných podujatí aj naďalej zložité. Mesto Stropkov chce aj napriek tomu osláviť Medzinárodný deň detí tak, ako sa patrí, ale s dôrazom na stále platné protipandemické opatrenia, preto prišlo so skvelým nápadom – Rozprávková cesta mestom.

Odbor školstva a kultúry (OŠK) pri MsÚ Stropkov sa inšpirovalo minuloročným sv. Mikulášom, ktorý navštívil všetky deti v meste na svojom koči. Podobné to bude aj s oslavou medzinárodného sviatku detí, len namiesto koča to bude auto a namiesto Mikuláša deti navštívia rozprávkové postavičky a šašo. O čo vlastne pôjde?

„Vymysleli sme Rozprávkovú cestu mestom s tým, že príde Maša a Medveď, Miška Minnie, ale aj Psík Hasič Marshall. Chýbať nebude ani šašo, ktorý bude podujatie celou cestou moderovať. Auto bude vyzdobené rozprávkovo, počuť bude detské piesne, určite ho deti ľahko zbadajú,“ priblížila A. Madzinová z OŠK pri MsÚ v Stropkove.

„V rámci Rozprávkovej cesty mestom deti budú môcť doma namaľovať na výkres svoju obľúbenú rozprávkovú postavičku, hotový obrázok potom odovzdajú na rozprávkovej zastávke. Každé dieťa bude za namaľovaný obrázok čakať sladká odmena,“ dodala s tým, že mesto toto rozprávkové podujatie organizuje v spolupráci so Základnou umeleckou školou F. Veselého v Stropkove. Všetky odovzdané výkresy s obľúbenými rozprávkovými postavičkami budú potom vystavené v priestoroch kultúrneho strediska.

Ktoré dieťa nemá rado Mašu a medveďa? Máša a medveď je ruský animovaný seriál, producentmi ktorého sú Andrej Dobrunov, Oleg Kuzovkov a Dmitrij Lovejko.

Časový harmonogram je orientačný. Auto s rozprávkovými postavičkami vyrazí o 16:30 hod. z Nám. SNP. Následne bude pokračovať cez Hlavnú ulicu na Chotčanskú. Prvá rozprávková zastávka bude pri Kaplnke na Chotčanskej. Rozprávkové auto bude pokračovať na ul. Konštantínovu, J. Kráľa, ul. Kalinčiakovu s druhou zastávkou pri Materskej škole A. Hlinku.
Odtiaľ pokračujú rozprávkové postavy na ul. Ľ. Štúra, Záhradnú, Kvetnú s tým, že tretia zastávka bude na križovatke ulíc Kvetná a Nový riadok. K štvrtej zastávke na Letnej ulici sa pôjde cez ul. Hviezdoslavovu. Ďalej môžu rozprávkové bytosti deti stretnúť na ul. Mlynskej, ul. Matice slovenskej, Ondavskej, Školskej, Petejovskej, ale aj na ul. S. Jurkoviča s piatou zastávkou pri kúpalisku na ul. Matice slovenskej.

Ďalej bude auto pokračovať cez ul. Šarišskú, Hlavnú, ul. Krátku, Hrnčiarsku až na Mlynskú. Posledná šiesta zastávka bude na ul. Hrnčiarskej pri materskej škole. Následne sa rozprávkové auto vráti cez Hlavnú a Zámockú ulicu naspäť na Nám. SNP. Pripomíname, že na každej zastávke sa budú zbierať výkresy s rozprávkovými bytosťami, ktoré deti namaľujú.
Okrem toho bude mesto Stropkov distribuovať najmenším deťom stropkovských materských a základných škôl darček. Deti z materských škôl dostanú k sviatku textilný ruksak a sadu fixiek, aby si sami vyfarbili obrázok na vaku podľa vlastnej fantázie. Fixky sú umývateľné, takže sa nemusíme báť ani malých nehôd pri jeho vyfarbovaní.

Školákom na prvom stupni našich základných škôl mesto k sviatku daruje veľmi praktickú drevenú škatuľku s logom mesta, v ktorej sú ukryté farbičky a pravítko. Mesto samozrejme nezabudlo ani na deti z Domu Božieho Milosrdenstva. Skvelou správou je, že vstup do Parku zvierat bude pre všetky deti počas celého Medzinárodného dňa detí (1. 6.) voľný, aby si deň užili aj so zvieratkami v parku a do sýta sa vyjašili na detskom ihrisku. Nech sa im deň vydarí!

V prípade nepriaznivého počasia sa rozprávkové popoludnie presunie na iný vhodný dátum, o náhradnom termíne však bude odbor školstva a kultúry pri MsÚ v Stropkove včas informovať.

-fec-

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Print
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter