V sobotu bolo zaznamenaných 13 pozitívnych prípadov v okrese Stropkov, vyučovanie je prerušené na druhom stupni ZŠ Konštantínova

Ohniskom nákazy pravdepodobne svadobná hostina, v pondelok sa budú testovať ďalší svadobní hostia

V okresoch Svidník a Stropkov pribudlo značné množstvo nových pozitívnych prípadov. Podľa zistení Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) vo Svidníku sa ohniskom nákazy stala pravdepodobne svadobná hostina, ktorá sa konala v Stropkove a na ktorú bolo pozvaných približne 130 hostí.

„Podľa našich doterajších zistení bolo na svadbe v Stropkove cca 130 ľudí vrátane personálu reštaurácie, kde sa svadba konala. Prvý pozitívny prípad zo svadby nám bol nahlásený vo štvrtok poobede. Zatiaľ bolo otestovaných 45 ľudí z nášho regiónu, z toho bolo pozitívne testovaných 29, z okresu Svidník 16, z okresu Stropkov 13,“ ozrejmila H. Hrebeňáková z RÚVZ vo Svidníku s tým, že svadby sa zúčastnili osoby z rôznych kútov Slovenska a rôznych profesii, či už sú to učitelia, lekári, policajti, administratívni pracovníci, podnikatelia, ale aj dôchodcovia, či žiaci škôl.

Na dištančnú formu vzdelávania prechádza druhý stupeň Základnej školy Konštantínova v Stropkove. Dištančné vzdelávanie pre týchto žiakov nariadila aj Základná umelecká škola F. Veselého v Stropkove. Prerušená bola aj prevádzka kina, nedeľné premietanie bolo zrušené. Tréningový proces prípraviek prerušil aj futbalový klub MŠK Tesla Stropkov.

Nasledujúci obsah je sprístupnený len prihláseným návštevníkom.

Prihlásiť saRegistrovať