Týždenník občanov okresu Stropkov a okolia - ESpektrum
Vyhľadať
Close this search box.

Situácia v okrese Stropkov je alarmujúca, RÚVZ hlási viac ako dvojnásobný nárast

Epidemiologická situácia sa v okrese Stropkov rapídne zhoršuje, každá druhá testovaná osoba na COVID-19 je pozitívna. V okrese Stropkov je sedemdňová incidencia (chorobnosť) najvyššia na celom Slovensku, pozitívne testovaných za minulý týždeň bolo 272 osôb, čo je viac ako dvojnásobok v porovnaní s týždňom predtým. Skoro tretinu z pozitívne testovaných tvoria mladí ľudia do 18 rokov. Vo Svidníku je situácia za minulý týždeň na rovnakej úrovni ako týždeň predtým, pozitívne testovaných tu bolo 115 osôb.

„Ochorenie Covid-19 nám začína zatvárať aj triedy na školách. Horšia situácia je v okrese Stropkov, kde sa ochorenie už vyskytuje na každej základnej škole v meste. Najhoršia situácia je na ZŠ na ul. Mlynskej. V okrese je už zatvorených 26 tried na ZŠ, 6 tried na gymnáziu a zatvorená je aj ZŠ v obci Chotča, 1 celá MŠ, v druhej MŠ sú zatvorené 3 triedy.  V okrese Svidník zatiaľ zatvorených 13 tried v dvoch základných školách. Zlá situácia tu je na ZŠ na ul. Komenského o Svidníku,“ priblížila situáciu regionálna hygienička Helena Hrebeňáková z RÚVZ vo Svidníku a pokračovala:

„Prosíme všetkých, aby dodržiavali nariadené opatrenia. Priebeh vlny Omikron je mimoriadne nepredvídateľný a veľmi rýchlo sa šíri v populácií. Svojou zodpovednosťou prispejme k tomu, aby počet pozitívnych bol čo najnižší. Vyhýbajte sa miestam, kde je veľký počet ľudí. Ak sa u niekoho objaví príznak respiračného ochorenia, nech radšej zostane doma, nechodí do kolektívu a spraví si test, najlepšie PCR, ten je spoľahlivejší.“

Regionálny úrad verejného zdravotníctva vo Svidníku ďalej apeluje na prevádzkovateľov zariadení, aby zodpovedne pristupovali k svojim povinnostiam a skutočne kontrolovali u návštevníkov zariadení nariadené režimy či už OP, po novom aj OP+, OTP a do svojich prevádzok umožnili vstup iba tým, ktorí stanovený režim spĺňajú. „Zamestnávateľov prosím, aby pri vstupe na pracovisko kontrolovali režim OTP u svojich zamestnancov v termínoch stanovených v platných vyhláškach,“ uzavrela H. Hrebeňáková.

-fec-

Facebook
Twitter
Email

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Print
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter