Týždenník občanov okresu Stropkov a okolia - ESpektrum
Vyhľadať
Close this search box.

Primátor uviedol do života až 42 malých Stropkovčanov

dieťa

Po dvojročnej vynútenej prestávke spôsobenej pandémiou sa mesto opäť vrátilo ku krásnej tradícii a uvítalo do života novonarodených Stropkovčanov. Je síce pravda, že už to neboli žiadne novorodeniatka, pretože išlo o deti narodené v rokoch 2020 až 2021, no patrilo sa aj ich privítať do veľkej Stropkovskej rodiny a uviesť ich oficiálne do života.

V reprezentačnej sále stropkovského kaštieľa teda uplynulú stredu, 25. mája pobehovalo mnoho malých roztomilých a nezbedných Stropkovčanov, ozýval sa detský džavot i plač. Bolo to uvítanie iné, na aké sme zvyknutí, ale malo svoje čaro a rodičom určite zanechá krásnu spomienku.

„Pandémia a obmedzenia, s ktorými sme žili v predchádzajúcom období, spôsobili to, že sme sa nemohli stretnúť vtedy, keď to bolo ešte čerstvé, keď ste boli naplnení inými emóciami pri narodení vášho dieťatka ako dnes, ale to nič nebráni tomu, aby sme sa stretli oficiálne prvýkrát na pôde nášho stropkovského hradu a na území, kde sa písala história,“ uviedol primátor mesta O. Brendza v úvode, ktorý neskrýval radosť z toho, že rodičia spolu so svojimi deťmi pozvanie prijali a zúčastnili sa tejto milej slávnosti.

„Je to možno netradičné, ale tento náš zvyk a tradícia patrí do života mesta. Je to slávnostná chvíľa, pretože deti sú našou budúcnosťou, stávajú sa realizátormi našich myšlienok a cieľov, budú pokračovať v nami začatej ceste. Stali sa súčasťou vašich životov a tým, že ich privítame sa stanú aj súčasťou nášho mesta,“ pokračoval vo svojom príhovore primátor a deťom i rodičom vyjadril srdečné gratulácie. Zaželal deťom dobrú pohodu v rodine, aby bolo obklopené láskou a starostlivosťou.

-fec-

Facebook
Twitter
Email

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Print
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter