Týždenník občanov okresu Stropkov a okolia - ESpektrum
Vyhľadať
Close this search box.

Prednáška o bezpečnosti v Dennom centre

pb140029

Dňa 14.11.2022 sa v Dennom centre pri MsÚ Stropkov uskutočnila pre členov prednáška s policajtkou kpt. Mgr. Katarínou Sukeľovou z Okresného riaditeľstva Policajného zboru vo Svidníku, zameraná na tému – podvody, ochrana majetku a pozor na ceste, ktorú medzi nami privítala členka výboru H. Muliková. Prednáška bola určená hlavne pre starších občanov, pretože práve oni sú obeťami zlodejov a podvodníkov.

Osoby vyššieho veku pre svoju dôverčivosť a dobrosrdečnosť prichádzajú so svoje majetky. Páchatelia sa pod rôznymi zámienkami dostávajú do blízkosti seniorov, uvedú ich do omylu a podvodom či krádežou ich pripravia o úspory. Tiež sa diskutovalo, ako sa správať v cestnej premávke – ako chodec, ako cyklista, ako vodič. Členovia porozprávali aj o svojich vlastných, nemilých zážitkoch a situáciách, ktoré sa im už prihodili a ako ich riešili. V prípade, že máte pocit ohrozenia, kontaktujte POLÍCIU na čísle 158 alebo linku tiesňového volania112. 

pb140022

Ďakujeme kpt. Mgr. Kataríne Sukeľovej za cenné rady, ako sa chrániť a zvýšiť bezpečnosť doma a na ulici, ako aj všetkým prítomným za účasť. 

SENIORI POZOR – BUĎME OPATRNÍ!

Výbor Denného centra 

Foto: V. Ivanko

Facebook
Twitter
Email

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Print
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter