Obec Oľšavka odovzdala do užívania nové komunitné centrum

Uplynulú stredu, 29. júla sa v Oľšavke konalo slávnostné otvorenie komunitného centra. Obec Oľšavka sa ešte v roku 2017 zapojila do projektu rekonštrukcie nevyužívaného objektu na komunitnú, spolkovú činnosť. Prerod starej budovy postavenej v 80. rokoch minulého storočia, v ktorej kedysi sídlili potraviny a pohostinstvo, sa tak podarilo zavŕšiť v auguste 2020. Konalo sa slávnostné prestrihnutie pásky a posviacka komunitného centra za prítomnosti pozvaných hostí. Zrevitalizované bolo tiež verejné priestranstvo a nový šat dostala aj budova obecného úradu.

„Konečná podoba budovy komunitného centra a jej okolia sa nerodila ľahko a praktický trvala od začiatku roka 2017, kedy sa po správnom rozhodnutí poslancov pristúpilo ku kúpe chátrajúcej a nevyužívanej budovy s pozemkom v centre obce,“ priblížil starosta obce J. Biroš, ktorý poďakoval všetkým, ktorí majú na tomto diele svoj podiel.

Obec bola úspešná aj  v projekte výstavby novej hasičskej zbrojnice, na ktorú má už pridelené finančné prostriedky. „V čase prípravy žiadosti a projektu sa uvažovalo len s prípadným doplnením ku striekačke a to protipovodňovým vozíkom. Dnes máme už aj nové hasičské auto, pristúpilo sa k prehodnoteniu projektu aj k zmene lokality na umiestnenie novej hasičskej zbrojnice,“ uviedol starosta, ktorý dúfa, že majetkovo-právne vysporiadanie budúcej hasičskej zbrojnice prejde hladko a podľa plánov.

„Pre DHZ Oľšavka je získanie hasičskej techniky úspechom. Pre obec aj pre DHZ vzniká zodpovednosť v plošnom rozmiestnení síl a prostriedkov v obci a okolí v prípade prívalových vôd pri záplavách a ďalšej zásahovej pomoci,“ povedal J. Biroš a dodal, že v súťažnom športovom hasičskom zápolení to ide členom zboru dobre a môžu sa pochváliť dobrými výsledkami v minulom roku. „Verím, že tomu nebude inač ani v iných situáciách potreby pomoci. Za obnovenú doterajšiu činnosť patrí poďakovanie vedeniu na čele s Dominikom Forintom a Martinom Demjanom, ako aj celému aktívnemu  výboru  DHZ a ďalším členom DHZ,“ uzavrel J. Biroš, ktorý pre pozvaných hostí a všetkých Oľšavčanov pripravil občerstvenie aj kultúrny program.

-re-

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zdieľať

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on skype
Skype
Share on print
Print
Share on email
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter