Týždenník občanov okresu Stropkov a okolia - ESpektrum
Vyhľadať
Close this search box.

Zelene nikdy nie je dosť

Mnohým sa naše námestie nepáči. Mnohí zdieľajú názor, že tam nie je žiadna zeleň alebo že je jej málo. Máme však radosť z toho, že každú sezónu pribudne nový zelený prvok na Nám. SNP v Stropkove. Tento rok ozdobili naše námestie zaujímavé gabionové kvetináče.

Ide o nový prvok, ktorý oživí námestie. Nové gabiónové prvky určené na kvetiny a stromy sú súčasťou doplnenia zelene a mobiliáru v centre mesta. Stromy a kvetiny. Aspoň takto sa snažíme rozširovať chýbajúcu zeleň na námestí. Nové prvky budú v hornej časti námestia pri fontáne osvetlené,“ povedal Dušan Lukáč, riaditeľ mestského podniku Služba.

Mladý stromček v betónovom kvetináči
Mladý stromček v kvetináči

Stropkov je zelené mesto a keď sa prejdete po sídliskách i širšom centre, dáte mi za pravdu. Neustále revitalizujeme a zakladáme novú zeleň – pribudla v okolí detských ihrísk, na námestí, v parku, na cintoríne, v okolí autobusovej stanice a ďalších lokalitách. So zeleňou je to tak, že nikdy jej nebude dostatok a je to nepretržitý proces starostlivosti o ňu. Aj aktuálne sme na námestí doplnili ďalšie nové prvky zelene,“ uviedol primátor mesta O. Brendza vo svojom statuse na sociálnej sieti.

Verejná zeleň je dôležitou a nenahraditeľnou súčasťou každého mesta. Vytvára estetické ale najmä príjemné prostredie pre kvalitný život obyvateľov jednotlivých miest. V meste Stropkov sa nachádza 28 hektárov verejnej zelene, o ktorú sa stará Služba mestský podnik Stropkov. Starostlivosť o mestskú, verejnú zeleň v sebe zahŕňa kosenie, hnojenie a vyhrabávanie trávnikov od trávy a lístia, zber a odvoz zelene, okopávanie a odburiňovanie kvetov, kríkov a stromov, orezávanie kríkov, orezávanie a výrub stromov aj v sťažených podmienkach vysokozdvižnou plošinou, výsadba kvetov, kríkov, stromov a následná starostlivosť o ne, ako aj závlaha zelene.

-af-

Facebook
Twitter
Email

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Print
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter