Týždenník občanov okresu Stropkov a okolia - ESpektrum

Tvoj-náš zelený skutok

Milí čitatelia, hovorí sa, že všetko zlé je na niečo dobré. Že akokoľvek sa nám niečo zdá byť ako príšerná skúsenosť má to aj svoje svetlé stránky. A presne o tých svetlých stránkach tejto nemilej situácie, v ktorej sme sa práve ocitli sa vám budem snažiť čo-to povedať.

Sedieť doma “na zadku” nie je nič pre mňa, ale keďže si súčasný krízový stav vyžaduje dodržiavanie istých striktných pravidiel obmedzenia pohybu, tak mi neostávalo nič iné ako začať sa venovať športu. a tráviť voľné chvíle na čerstvom vzduchu. Teší ma, že toto nadšenie z návratu do prírody zdieľajú aj mnohí ďalší. Avšak čo je menej potešujúce je množstvo odpadu všade navôkol, ktoré nám práve teraz bije do očí viac ako kedykoľvek predtým.

A preto, ak vám na tejto planétke v šírom a neprebádanom vesmíre záleží, potom je čas na náš “ZELENÝ SKUTOK”. Vykonať zelený skutok znamená nejakým spôsobom uľaviť prírode. Počas najbližšej prechádzky môžete napríklad spojiť príjemné s užitočným a pozbierať pár odpadkov, na ktoré ste po ceste natrafili. Netrápte sa ak sa vám nepodarí naraz vyzbierať všetok neporiadok, nejde predsa o žiadnu súťaž. Je dôležité aby ste si pobyt na jarnom slniečku užili podľa možností čo najviac a aby vám takéto netradičné upratovanie nášho okolia prinieslo radosť.

V minulosti sme sa stretli s rôznymi ekologickými aktivitami či iniciatívami za čistejšie životné prostredie, no tento rok so sebou priniesol nečakané udalosti vplyvom, ktorých je akékoľvek organizované upratovanie vybranej lokality (OZ Sparta – Malé jarné upratovanie Domaše, /časť Petejovce/, Gymnázium SP v spolupráci s OZ Sparta – Upratovanie zimného potoka) neuskutočniteľné. Aj napriek tomu sa každý individuálne môžeme angažovať v našej čistejšej budúcnosti.

-sk-

Facebook
Twitter
Email

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Print
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter